پارکت بهتر است یا سرامیک؟

پارکت بهتر است یا سرامیک؟

یکی از گزینه های مناسب جهت تغییر دکوراسیون و نو سازی منزل، عوض کردن کف پوش ها می باشد. برای کف خانه ها از انواع موکت ها، سرامیک ها و پارکت ها استفاده می شود. به همین دلیل باید پیش از هر چیزی بدانید که آیا موکت ها گزینه های مناسبی هستند یا خیر و در مقایسه دو نوع دیگر “پارکت بهتر است یا سرامیک؟“. به این ترتیب می توانید تصمیم بگیرید برای نصب پارکت اقدام کنید و یا سرامیک را انتخاب کنید.

اولین و مهم ترین نکته برای انتخاب کفپوش ساختمان

البته موکت ها به نوعی جایگاه خود را به انواع سرامیک ها و پارکت ها داده اند و کم تر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرند. برای انتخاب بهتر بین سرامیک ها و پارکت ها ابتدا باید ویژگی ها و تفاوت های آن ها را بررسی کنیم. به عنوان مثال: طول عمر یکی از مهم ترین نکاتی است که باید قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید، زیرا عوض کردن پارکت و یا سرامیک به راحتی عوض کردن موکت و یا فرش صورت نمی گیرد. در ادامه به تفاوت های پارکت و سرامیک و ویژگی های هر یک می پردازیم.

پارکت بهتر است یا سرامیک

پارکت یا سرامیک، کدام بهتر است؟

کف پوش ها تاثیرات زیادی در جلوه و زیبایی منازل دارند. تنوع موجود در انواع کف پوش ها باعث داشتن انتخابی راحت، مطابق با سلیقه و دکوراسیون منازل شده است؛ اما علاوه بر ظاهر بهتر است هزینه ها، کاربرد ها و ویژگی های آن ها را نیز در نظر داشته باشید. به عنوان مثال: کف پوش های مناسب برای آشپزخانه باید مقاومت خوبی در برابر آب و رطوبت داشته باشد.

پارکت ها و سرامیک ها از معمول ترین و پر طرفدارترین انواع کفپوش ها می باشند. هر کدام از این کف پوش ها دارای ویژگی های مثبت و منفی منحصر به خود می باشند و با بررسی هر یک از آن ها می توانید مناسب ترین نوع را برای منزل خود انتخاب کنید.

پارکت بهتر است یا سرامیک

بخشی از ویژگی های مشترک در پارکت ها و سرامیک ها

نظافت در آن ها آسان بوده و هر دو از تنوع بالایی برخوردار می باشند. هیچ کدام از آن ها ایجاد حساسیت نمی کنند. در ادامه به صورت دقیق تر ویژگی های مختلف پارکت ها و سرامیک ها را بررسی می کنیم.

تفاوت های بین پارکت و سرامیک در چیست؟

سرامیک های براق و روشن هنوز هم از پر طرفدارترین و جذاب ترین انواع کف پوش ها می باشند. راه رفتن روی سرامیک ها در فصل گرم تابستان می تواند احساس خنکی و تازگی را به ما منتقل کند. با این حال سرما می تواند عوارض زیادی نظیر: پا درد، کمر درد و … را نیز در بر داشته باشد. در صورت خیس شدن سطح سرامیک ها، امکان سر خوردن وجود دارد که از مهم ترین معایب آن ها ه شمار می رود. به همین دلایل امروزه سرامیک ها با وجود ظاهری زیبا، کم تر مورد استفاده قرار می گیرند.

پارکت بهتر است یا سرامیک

جنس پارکت ها معمولا از چوب بوده و دارای تنوع رنگی بسیاری می باشند. به دلیل جنس چوبی پارکت ها، دمای آن ها کاملا متعادل می باشد. یعنی با راه رفتن روی آن ها احساس سرما و یا گرمای شدید نمی کنید. پارکت ها در مقایسه با سرامیک ها لطیف تر و نرم تر می باشند. به همین دلیل عوارضی مانند: کمر درد و پا درد به حداقل می رسد.

انتخاب کف پوش مناسب

در انتخاب کف پوش مناسب علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های ظاهری، باید به نکات دیگری نیز توجه داشته باشید. برای تصمیم گیری و انتخاب بهتر باید مقاومت و استحکام، نظافت راحت، ظاهر و عملکرد را بررسی کنید.

پارکت بهتر است یا سرامیک

پارکت بهتر است یا سرامیک؟

پارکت ها دارای لطافت و گرمی مناسبی می باشند. این ویژگی در شما حس راحتی و طبیعی بودن را ایجاد می کند. سرامیک ها در این مورد دقیقا نقطه مقابل پارکت ها می باشند. آن ها سرمای زیادی را به بدن منتقل می کنند که گاها باعث درد مفاصل می شود.

از طرفی شکنندگی سرامیک ها با توجه به جنسشان بیشتر می باشد. یعنی با افتادن اجسام سنگین روی آن ها امکان شکستگی و ترک وجود دارد. این شکستگی ها و ترک ها می تواند ظاهر سرامیک ها را تحت تاثیر قرار داده و جلوه ای نامناسب ایجاد کند. به همین دلیل در نگهداری آن ها باید دقت زیادی داشته باشید.

در مقابل نگهداری و جلا دادن چوب به سادگی صورت گرفته و طول عمر بالایی دارد. از طرفی با استفاده از سمباده و روغن می توانید جلوه و ظاهر آن ها را مثل روز اول برگردانید.

پارکت بهتر است یا سرامیک

ویژگی های مثبت و منفی پارکت و سرامیک

پارکت ها و سرامیک ها هر کدام دارای معایب و مزایایی هستند. در ادامه ویژگی های منفی و مثبت هر یک را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

ویژگی های مثبت استفاده از پارکت

از مزایا و ویژگی های استفاده از پارکت می توان به ظاهر جذاب، تنوع طرح و رنگ، نرمی و لطافت، طول عمر بالا، انتقال گرما و وجود دمای یکسان در تمام قسمت ها، حس خوب چوب اشاره داشت.

ویژگی های منفی استفاده از پارکت

جذب رطوبت، نیاز به درز گیری و مراقبت، ایجاد صدا در صورت عدم نصب صحیح از مهم ترین معایب استفاده از پارکت ها می باشند.

پارکت بهتر است یا سرامیک

ویژگی های مثبت استفاده از کف پوش سرامیک

از ویژگی ها و مزایای کف پوش های سرامیکی می توان به تنوع طرح و رنگ، تنوع قیمت، ظاهر زیبا، مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت، شستشو و نظافت آسان اشاره داشت.

ویژگی های منفی استفاده از کف پوش سرامیک

لغزندگی در صورت خیس شدن، انتقال سرما و درد مفاصل، شکنندگی از مهم ترین معایب استفاده از کف پوش سرامیکی می باشند.

پارکت بهتر است یا سرامیک

نکات پایانی: پیش از انتخاب پارکت و سرامیک از ما مشاوره رایگان دریافت کنید

اگر هنوز هم در انتخاب از میان پارکت و سرامیک دو به شک هستید و نمی دانید پارکت بهتر است یا سرامیک، می توانید با استفاده از شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بخش نصب و فروش پارکت لمینت و سرامیک بهره مند شوید.

منابع:

  1. https://flooring-experts.com/tile-or-hardwood-flooring
  2. http://blog.gardenia.it/en/-should-you-choose-tiles-or-parquet-for-your-floors-the-comparison
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها