لمینت کف ساختمان چیست؟

لمینت کف ساختمان چیست؟

روش های مختلفی برای پوشش کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند و لمینت کف ساختمان نیز یکی از این انواع روش ها است.

اگر بپرسید “لمینت کف ساختمان چیست؟”، باید به شما بگوییم که لمینت نسخه ای شبیه سازی شده از کفپوش های پارکت چوبی هستند و به همین دلیل به آن ها پارکت لمینت نیز گفته می شود.

جنس کفپوش لیمنت چیست؟

کفپوش لمینت به عنوان جایگزین پارکت های سنتی چوبی شناخته می شود و ظاهری کاملاً مشابه پارکت های چوبی دارد. البته به دلیل تفاوت های ساختاری، نصب لمینت با نصب پارکت تفاوت هایی را نیز دارد.

لمینت کف ساختمان ساختاری چند لایه دارد که در این ساختار، لایه زیرین، از جنس خرده های چوب فشرده شده ساخته شده است. این جنس که از آن با نام HDF (مخفف شده از Hard Density Fiberboard) نیز یاد می شود، از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد و از نظر کاهش سر و صدا، عملکردی کاملاً مشابه پارکت های تمام چوبی ایجاد می کند.

در لایه رویی laminate flooring از یک روکش با طرح چوب طبیعی استفاده می شود که از ویژگی های زیر برخوردار است:

 • ظاهر کاملاً طبیعی
 • مقاومت در برابر فرسایش
 • عدم نیاز به رزین و لاک
 • تنوع رنگی بسیار بالا

لمینت کف ساختمان

چرا در ساخت لمینت کف ساختمان از HDF استفاده می شود؟

یکی از اصلی ترین مشکلات استفاده از پارکت گران بوده آن ها به دلیل استفاده از چوب های گران و ارزشمند است. این در حالی است که علاوه بر قیمت بالا، برای ساخت پارکت نیاز به قطع درختان بیشتری است.

برخی دیگر از مشکلات استفاده از پارکت های سنتی شامل موارد زیر هستند:

 • دوام کم
 • قیمت بالا
 • نصب دشوار
 • نیاز به استفاده از رزین

این در حالی است که HDF از خرده الیاف چوب ساخته می شود و به همین دلیل، علاوه بر قیمت کمتر و عمر بیشتر، نیاز به قطع درخت و تهیه چوب را کاهش می دهد.

سایر مزیت های استفاده از لمینت کف ساختمان؟

در ساخت لمینت کف ساختمان، از یک روکش با طرح چوب با استحکام بالا استفاده می شود. انواع روکش لمینت بسته به محل استفاده کفپوش دارای مقاومت فرسایشی مختلف و متفاوتی هستند.

این روکش لمینت ظاهری بسیار مشابه چوب واقعی دارد. جالب است بدانید که این نوع از کفپوش ها علاوه بر عمر بسیار بالا، دیکر مانند کفپوش های چوبی معمولی به روغن جلا یا رزین احتیاجی ندارند.

از دیگر مزیت های لمینت کف ساختمان، سادگی نصب است. کفپوش های امروزی از تکنولوژی کلیک پشتیبانی می کنند و به واسطه این مساله شما می توانید کفپوش ساختمان خود را در زمانی بسیار کوتاه و با سرعت بسیار بالا بدون نیاز به ریخت و پاش و کثیف کاری نصب کنید.

لمینت کف ساختمان

انواع مختلف لمینت چگونه در کف ساختمان نصب می شوند؟

کفپوش های خانواده پارکت لمینت را می توان از نظر نصب در دسته های مختلفی قرار داد. برخی از این کفپوش ها بدون پد صداگیر نصب می شوند زیرا این امکان برای آن ها درون سازی شده است و برخی دیگر برای نصب به پد زیر سازی احتیاج دارند.

اگر بخواهیم پارکت لمینت ها را از نظر نوع نصب دسته بندی کنیم، باید به سه مورد زیر اشاره کنیم:

 • لمینت های کلیکی بدون نیاز به چسب
 • لمینت های کف چب سر خود
 • لمینت های نیازمند به نصب با چسب

لمینت های کلیکی:

این نوع از کفپوش های پارکت لمینت ساختمان، مانند قطعات پازل مانده و برای نصب آن ها کافی است دو قطعه را به هم نزدیک کنیم تا صدای کلیک دهند. سرعت نصب این پارکت های کف ساختمان بسیار زیاد است.

لمینت های کف ساختمان چسب سر خود:

در این دسته از پوشاننده های کف ساختمان، چسب به صورت پیش فرض در زیر کفپوش در نظر گرفته شده است، به همین دلیل کافی است پیش از نصب آن را مرطوب کنید.

لمینت های نیازمند چسب:

در این دسته از لمینت های لازم است کف ساختمان را به چسب آغشته کنید تا بتوانید کفپوش ها را در کنار هم روی زمین فیکس کنید.

این دسته از کفپوش ها عمر بیشتری داشته ولی با توجه به نیاز به عملیات عمرانی هزینه بیشتری داشته و دارای ریخت و پاش بیشتری هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع لمینت کف ساختمان می توانید به سایت بیلد دایرکت مراجعه کنید.

انواع لمینت کف ساختمان

انواع لمینت ساختمان از نظر ظاهری

اگر بخواهیم لمینت را از نظر ظاهر سطح یا لایه رویی تقسیم بندی کنیم باید به دسته های زیر اشاره کنیم:

 • لمینت صیقلی کف ساختمان
 • لمنیت بافت برجسته کف ساختمان
 • لمینت کهنه نمای ساختمان

لمینت صیقلی کف چیست؟

لمینت صیفلی ظاهری براق داشته و مانند پارکت هایی است که از رزین برروی آن ها استفاه می شود. این نوع از لینت ها به کف ساختمان حالتی تمیز و مدرن می بخشد.

لمینت کف ساختمان بافت برجسته چیست؟

این دسته از لمینت های کف رگه هایی شبیه به چین و شکن های طبیعی چوب داشته و به همین دلیل حالتی سنتی را در طراحی دکوراسیون داخلی به وجود می آورند.

لمینت کهنه نمای کف ساختمان چیست؟

لمینت های کهنه نمای ساختمان ظاهری کهنه و کلاسیک دارند. از این دسته از لمین ها برای دکوراسیون های خاص و همچنین در مکان هایی نظیر کافه ها استفاده می شود.

لمینت کف ساختمان

بهترین لمینت کف ساختمان را از کجا می توان تهیه کرد؟

اگر قصد خرید لمینت کف ساختمان را دارید و می خواهید علاوه بر خرید بهترین برندها با قیمت عمده از خدمات نصب با تخفیف ویژه نیز برخوردار شوید، می توانید این کار را به آرمان سازه رادیس بسپارید. ما بهترین پارکت های لمینتی کف را برای ساختمان شما فراهم خواهیم کرد و نصب آن را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام خواهیم رساند.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها