قیمت چمن مصنوعی موکتی

قیمت چمن مصنوعی موکتی

چمن‌های مصنوعی موکتی محصولی بسیار زیبا و کاربردی برای استفاده در فضاهای مختلف هستند. این محصول قابلیت‌های زیادی داشته و برای موارد مختلفی استفاده می‌شود. قبل از خرید حتماً به محل مورد نظر خود توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین نوع چمن را برای آن انتخاب کنید. در ادامه به طور کامل به معرفی این محصول و قیمت چمن مصنوعی موکتی می‌پردازیم.

امروزه استفاده از چمن مصنوعی به طور فزاینده‌ای مشهود است و تقریباً هر زمین بزرگ ورزشی، مانند تنیس، فوتبال و غیره، به چنین چمن‌زارهایی مجهز شده است. از این نوع چمن نه تنها در فضای باز، بلکه در انواع مختلفی از فضای داخلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع چمن از نظر عملکرد مشابه یک فرش است. فرش مصنوعی با چمن نرم لذت بالایی برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین در برابر لغزش بسیار مقاوم بوده و بسیار کاربردی است و در مواردی همچون فضا سازی باغ و بازسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر تکه‌هایی از چمن مصنوعی موکتی را جلوی در بگذارید، از لغزش شما هنگام باران، برف، به ویژه هنگام یخ زدگی جلوگیری می‌کند. بسیاری از افراد از این چمن‌ها برای حیاط خانه، کف اتاق، فضای ورودی و … استفاده می‌کنند. چمن مصنوعی در کنار قیمت ارزان ظاهر بسیار خوبی به همراه دارد. خاصیت چمن‌های مصنوعی این است که بدون درگیر شدن در چالش‌های نگهداری و مراقبت از گیاه چمن‌ها را در فضای مورد نظر خود استفاده می‌کنید.

چمن مصنوعی موکتی چیست؟

چمن مصنوعی موکتی که به عنوان فرش چمنی شناخته می‌شود از نظر رنگ و بافت از چمن‌های واقعی تقلید می‌کنند. برای هدف‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به نیاز کاربر استفاده می‌شوند. برخی از افراد دوست دارند این فرش‌ها را روی پاسیوی خود قرار دهند، در حالی که برخی دیگر به وسیله این چمن‌ها حیاط خانه خود را سبز می‌کنند. این فرش‌ها که از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند، آب را در خود نگه نمی‌دارند. همچنین هرگز دچار کپک یا پوسیدگی نمی‌شوند و برای مدت‌های طولانی در مقابل نور آفتاب مقاوم هستند، زیرا این فرش‌ها منحصراً برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند.

چمن مصنوعی موکتی

جنس چمن مصنوعی موکتی

برای شباهت بالا به بافت چمن، این فرش‌ها با هزاران نوار نازک از پلاستیک سبز ساخته می‌شوند. این نوارها به صورت لایه‌ای و به صورت تصادفی به صورت لایه لایه درآمده‌اند تا کاملاً شبیه چمن باشد. راه رفتن روی فرش‌های چمنی بسیار راحت است و از آنجا که پلاستیک هیچ آبی جذب نمی‌کند، این فرش‌ها پس از خیس شدن خیلی سریع خشک می‌شوند. اگر چمن خیس شد بگذارید تا کامل خشک شود و یا آن را از دیوار آویزان کنید. البته فرش چمنی خیس باعث لغزش نمی‌شوند و از این نظر خطری برای شما نخواهد داشت. این چمن‌ها از پلاستیک‌هایی مانند اولفین ساخته شده‌اند.

آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم بوده و در مقابل هر گونه آسیب از نور خورشید مقاومت می‌کنند. از آن جایی که جنس چمن‌ها پلاستیک است آلودگی را در خود نگه نمی‌داند و در صورت کثیف شدن می‌توانید با آب آن را کاملاً تمیز کنید. چمن مصنوعی موکتی از پلاستیک ساخته شده اما اثرات زیست محیطی آن هنوز جای بحث دارد.

طریقه نصب چمن مصنوعی موکتی

فرش‌های چمنی دارای رول‌هایی در اندازه‌های مختلف هستند که می‌توانند از یک پاسیوی کوچک گرفته تا یک فضای بزرگ در محیط باز را پوشش دهند. همچنین می‌توان از آن‌ها در سفرها یا کمپینگ‌ها استفاده کرد. برخی از افراد دوست دارند فرش چمن خود را به طور دائمی به زمین بچسبانند تا هنگام جابجایی وسایل یا راه رفتن روی آن، جابجا یا لغزنده نشود. برخی دیگر دوست دارند آزادی حرکت در فرش خود داشته باشند. در پایین هر فرش یک لایه سخت وجود دارد که تمام نوارهای پلاستیکی را به هم متصل می‌کند.

سخت‌ترین انواع فرش‌های چمنی دارای لبه‌های تقویت شده‌ای هستند که به صورت نواری و یا در جای خود دوخته می‌شوند. لبه‌های با دوام برای جلوگیری از ترک خوردگی که می‌تواند کل فرش را با گذشت زمان باز کند ضروری است.

برای نصب باید ابعاد محل مورد نظر را به درستی اندازه گیری کرده و به میزان لازم از چمن مصنوعی خریداری کنید. اگر سطح مورد نظر سخت باشد یعنی با سیمان، سرامیک، کاشی، موزاییک و .. باشد نصب چمن به سادگی صورت می‌گیرد. اما اگر سطح زمین خاک باشد باید ابتدا با شن یا مواد مناسب سطح آن را پر کرده و کاملاً سفت و یکدست شود سپس چمن را بر روی آن نصب کرد.

چمن‌ها را به صورت کامل بر روی سطح مورد نظر قرار داده و لبه‌های آن‌ها را مرتب کنید سپس به وسیله چسب مقاوم آن‌ها را بچسبانید. تمام بخش‌های چمن را بر روی زمین فیکس کنید تا هیچ گونه حرکت و لغزشی نداشته باشند.

چمن مصنوعی موکتی

مزایا و معایب چمن‌های مصنوعی

چمن مصنوعی دارای مزایا و معایبی است و در موارد مختلفی کاربرد دارد. یکی از مواردی که ممکن است مانع از خرید شود هزینه خرید چمن‌ها و نصب آن‌ها است. قبل از خرید حتماً فضای مورد نظر را به درستی و کاملاً دقیق اندازه گیری کنید تا میزان چمن خریداری شده اندازه باشد و میزان هدر رفت آن کاهش یابد. این کار تا حد زیادی در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که در رابطه با این نوع چمن وجود دارد این است که به اندازه‌ای که فکر می‌کنید نرم نیست. چمن‌ها انواع مختلفی دارند که برای کاربردهای مختلفی تولید می‌شوند. قبل از خرید بهتر است به کاربرد آن توجه داشته باشید و ببینید برای چه محلی استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شرکت‌های فروشنده این محصول مشورت کنید و مناسب‌ترین چمن را انتخاب کنید. اگر چمن انتخاب شده متناسب با شرایط نباشد ممکن است هنگام استفاده به شما آسیب برساند.

چمن مصنوعی گرمای بیشتری نسبت به چمن طبیعی در خود نگه می‌دارد و چون مانند چمن واقعی اثر خنک کننده‌ای ندارد، هوای اطراف چمن مصنوعی می‌تواند گرم‌تر شود. حتی زمانی که با پای برهنه روی آن راه می‌روید گرمای چمن را احساس می‌کنید. برای حل این مشکل سعی کنید چمن مصنوعی پیدا کنید که خاصیت خنک کنندگی خاصی داشته باشد یا به دنبال سبکی با تیغه رنگ روشن‌تر باشید که گرمای کمتری نگه دارد.

چمن‌های مصنوعی به اندازه نوع طبیعی نیاز به رسیدگی و مراقبت ندارند و برای سال‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما بهتر است هر چند وقت یک بار آن‌ها شسته و تمیز کنید تا هیچ آلودگی بر روی آن باقی نماند. این چمن‌ها فضای کاملاً یکدست و زیبا برای شما ایجاد می‌کنند و علاوه بر زیبایی میزان کارایی محیط نیز بالا می‌رود.

نصب و زهکشی چمن‌های مصنوعی بسیار مهم است. اگر این کار به درستی انجام نشود آب در برخی محل‌ها جمع شده و باعث آسیب دیدن چمن و سطح زیر آن می‌شود. چمن‌های طبیعی نیاز به مراقبت زیادی داشته و به طور مرتب باید آبیاری شوند اما چمن‌های مصنوعی مراقبت بسیار کمتری نیاز داشته و هیچ گونه آبیاری نیاز ندارند. از این رو استفاده از این چمن‌ها باعث صرفه جویی در مصرف منابع می‌شود.

چمن‌های طبیعی در فضاهای ورزشی مانند زمین فوتبال علاوه بر نگهداری و مراقبت نیاز به زمان‌هایی برای استراحت و ریکاوری دارند و نمی‌توان به صورت مداوم برای بازی مورد استفاده قرار گیرند. اما چمن مصنوعی این مشکلات را به همراه نداشته و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به چمن طبیعی دارد.

قیمت چمن مصنوعی موکتی

چمن‌های مصنوعی انواع مختلفی دارند و با توجه به ویژگی‌ها و کاربرد قیمت آن‌ها متفاوت است. در ادامه انواع چمن مصنوعی بررسی شده تا بتوانید بهترین چمن را مناسب با محیط مورد نظر خود خریداری کنید. قیمت موکت چمن مصنوعی با توجه به انواع آن‌ها متفاوت است.

چمن مصنوعی با ارتفاع بلند

این نوع چمن‌ها دارای الیاف‌هایی با ارتفاع بلند هستند که معمولاً در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. چمن‌های با الیاف بلند شباهت بسیار زیادی به چمن‌های طبیعی دارند. موارد استفاده از این چمن‌ها در انواع فضاهای باز، زمین‌های بازی مانند زمین فوتبال، استفاده در باغ، استخر و … می‌باشد. این نوع چمن مصنوعی دوام بسیار بالایی داشته و ظاهری کاملاً مشابه چمن‌های طبیعی دارد.

چمن مصنوعی موکتی

چمن مصنوعی با ارتفاع متوسط الیاف

این نوع چمن‌ها الیاف کوتاه‌تری داشته و ارتفاع آن‌ها حدود 35 میلی متر است. این چمن نیز برای محیط‌های مختلفی از جمله فضای بازی کودکان، محل نگهداری حیوانات خانگی، استفاده در باغ و استخر و … مناسب است.

چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف کم

ارتفاع الیاف این نوع چمن نسبت به مدل‌های دیگر کم است. این چمن برای محل‌هایی که رفت و آمد زیاد است بسیار مناسب است. محل‌هایی مانند بالکن، تراس، فضای داخل خانه، ورودی در خانه و … برای استفاده از این نوع چمن موکتی مناسب است.

همان ‌طور که گفته شد قیمت چمن مصنوعی موکتی متفاوت است و  برای خرید چمن مصنوعی باید نکات بسیاری را در نظر بگیرید. علاوه بر آن چمن‌ها در کیفیت‌ها و برندهای مختلفی در بازار موجود بوده که هر کدام دارای قیمت‌های خاص خود می‌باشند. برخی از شرکت‌ها محصولات خود را در این زمینه با بالاترین کیفیت و ضمانت ارائه می‌دهند. قیمت این شرکت‌ها ممکن است نسبت به برخی مراکز دیگر بالاتر باشد اما با توجه به کیفیت بالا و ضمانت می‌توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند. بسیاری از شرکت‌ها در کنار فروش این محصولات نیروهای متخصص در زمینه نصب به شما معرفی می‌کنند. اگر قصد دارید از چمن مصنوعی موکتی به صورت ثابت در محلی استفاده کنید، افراد متخصص در این زمینه برای نصب دقیق به شما کمک می‌کنند.

چنانچه می خواهید به منابع انگلیسی در مورد این مطلب دست پیدا کنید، توصیه می شود یکی از سه مطلب زیر را مطالعه کنید:

خرید چمن مصنوعی موکتی از آرمان سازه رادیس

شرکت آرمان سازه رادیس یکی از شرکت‌های فعال در زمینه ارائه انواع خدمات ساختمانی است. این شرکت با ارائه کلیه محصولات با کیفیت در زمینه بازسازی و تعمیرات ساختمان و اجرای دکوراسیون تأسیس شده است. اگر قصد دارید برای محل‌های مختلف در منزل، تالار، مهم کودک و یا هر محل دیگری از مزایای خرید چمن مصنوعی موکتی استفاده کنید، می‌توانید از خدمات شرکت آرمان سازه رادیس استفاده کنید. قیمت موکت چمن مصنوعی در این شرکت بسیار مقرون به صرفه است.

قبل از خرید، مشاوران شرکت شما را راهنمایی می‌کنند تا بهترین مدل چمن مصنوعی را مطابق با فضای مورد نظر انتخاب کنید. پس از انتخاب می‌توانید از شرکت برای نصب آن‌ها کمک بگیرید. قیمت چمن مصنوعی موکتی با توجه به مدل‌های مختلف متفاوت است.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها