سقف کناف چیست، انواع آن کدامند و چه مزایایی دارند؟

سقف کناف چیست، انواع آن کدامند و چه مزایایی دارند؟

امروزه توجه به ساختار داخلی منازل به حد بسیار زیادی افزایش یافته است و علت اصلی این امر توجه بیشتر مردم به زیبایی شناسی و دیزاین است و سقف کناف یکی از پر کاربردترین مصالح در راستای رفع این نیاز است.

اگر بپرسید ” سقف کناف چیست ؟” باید بگوییم که این متریال ساختمانی که از آن با نام سقف کاذب کناف نیز یاد می شود، نوعی مصالح جایگزین کچبری های رابیتزی سنتی است؛ در ادامه این مطلب شما را به صورت دقیق تر با کناف گچبرک سقف آشنا خواهیم کرد و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید به شما خواهیم گفت.

ضمناً لازم است بدانید که ما در آرمان سازه رادیس، خدمات نصب کناف و فروش سازه کناف را نیز به انجام می رسانیم. شما می توانید با مراجعه به صفحه کناف کاری سقف از جدیدترین مدل ها و قیمت خدمات نیز مطلع شوید.

نسخه طراحی شده کناف برای سقف

اگر نمی دانید کناف چه چیزی است، توصیه می شود مقاله “کناف چیست؟” را مطالعه کنید؛ زیرا مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. سقف کناف در واقع نسخه ای از این مصالح ساختمانی است که برای استفاده بر روی سقف طراحی شده است.

سقف کناف گرد

مزایای استفاده از کناف برای طراحی سقف ساختمان چیست؟

کناف سقف سازه ای از پیش ساخته شده از جنس ورق های نازک گالوانیزه دارد که به مراتب از گچبری های بر پایه رابیتس سبک تر است. استفاده از این مصالح به جای گچبری های سنتی می تواند مزایای بسیاری را داشته باشد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر هستند:

 • سبک تر شدن سقف
 • افزایش سرعت ساخت و ساز
 • امکان ایجاد مدل های متنوع
 • زیبایی بیشتر نسبت به موارد سنتی نظیر گچبری
 • استحکام متریال در برابر رطوبت و حرارت
 • عمر بالا
 • امکان نقاشی با رنگ و طرح دلخواه
 • امکان پیاده سازی نور مخفی
 • عملکرد چندگانه دیزاین و عایق به طور همزمان

سازه کناف سقف

انواع کناف سقف کدامند؟

مصالح سقف کناف را می توان بر اساس ویژگی های مختلفی دسته بندی کرد که مهم ترین آن ها طرح و ساختار کناف است. مرسوم ترین انواع سقف کاذب کناف شامل موارد زیر هستند:

 • سقف کناف گرد
 • کناف سقفی ترکیبی
 • سقف کاذب کناف مستطیل شکل
 • سقف دارای طرح های خاص

سقف کاذب کناف

اجرای طرح لایت باکس در این نوع از سقف های کاذب به چه معنا است؟

یکی از اصلی ترین علل استفاده از کناف در دکوراسیون داخلی ساختمان ها و به ویژه در زمان بازسازی منازل افزایش زیبایی ساختمان و دیزاین آن است؛ که در این میان اجرای لایت باکس نور مخفی یکی از پر طرفدارترین ها است.

نور مخفی به آن معنا است که لامپ های روشنایی به صورت معمول قابل رویت نیستند و در پست بخش برجسته کناف کاری سقف جای گرفته اند.

استفاده از نور مخفی در زمان نصب کناف بر روی سقف می تواند جذابیت و زیبایی خاصی را به منزل شما اضافه کند.

سقف کناف

هزینه کناف کاری برای سقف چقدر است؟

هزینه و قیمت نصب سقف کناف از عوامل مختلف بسیار زیادی تاثیر می پذیرد و به همین دلیل است که نمی توان بدون بررسی ساختمان قیمت دقیق را برای این مورد بیان کرد. برخی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کناف کاری سقف شامل موارد زیر هستند:

 • نوع کناف
 • ابعاد کناف
 • نوع رنگ مورد استفاده
 • نیاز یا عدم نیاز به زیرسازی سقف پیش از نصب کناف

کناف سقف باشگاه ورزشی

منظور از نوع کناف چیست؟

طرح کناف می تواند تاثیر بسیار زیادی در ساخت آن داشته باشد و به همین دلیل است که قیمت نهایی سازه کناف را دستخوش تغییرات خواهد کرد. در واقع پیچدگی ساخت برخی از مدل های سقف کاذب کناف می تواند باعث افزایش قیمت کار شود.

ضمناً متریال به کار رفته در ساخت کناف نیز می تواند بر قیمت این سقف کاذب تاثیر بگذارد. برای مثال این محصول در سایت تولید کننده نوع مخصوصی از کناف های سقفی است که قیمت بالاتری دارد.

سقف کناف

ابعاد کناف چگونه بر قیمت سقف کاذب تاثیر می گذارد؟

هر چقدر که ابعاد سقف مورد نظر بیشتر باشد، به مواد اولیه بیشتری برای ساخت کناف سقف احتیاج خواهد بود و به همین دلیل است که اندازه پروژه می تواند بر قیمت نهایی کناف اثر گذار باشد. ضمناً لازم است خاطر نشان کنیم که علاوه بر این موارد، هزینه های حمل و نقل کناف های بزرگتر از کناف های کوچک سقف بالاتر خواهد بود واین موارد نیز بر وضعیت نهایی کار تاثیر خواهند گذاشت.

کناف کاری سقف

نوع رنگ مورد استفاده برای رنگ آمیزی سقف کناف و تاثیر آن بر قیمت

استفاده از رنگ های خاص در رنگ آمیزی سقف کناف می تواند هزینه های کناف کاری را دستخوش تغییرات قرار دهد. برای مثال ممکن است شما علاقه داشته باشید طرحی خاص را بر روی کناف سقف نقاشی کنید و به همین دلیل هزینه های بیشتری را متحمل شوید.

کناف طرح ترکیبی سقف

نیاز به زیرسازی سقف برای نصب کناف

چنانچه در حال بازسازی ساختمان باشید ممکن است نیاز باشد سقف را پیش از نصب کناف زیر سازی کنیدو منظور از این کار آن است برای مثال اگر گچ های سقف تبله کرده باشد و یا سست باشد باید پیش از شروع کار، این گچ ها را کنده و ساختمان را آماده کار پیاده سازی و اجرای کناف برای سقف کاذب کنیم.

آیا ما در سازه رادیس به خدمات نصب انواع سقف کناف نیز می پردازیم؟

بله، یکی از اصلی ترین خدمات ما در سازه رادیس نصب انواع کناف است که سقف های کاذب کناف نیز در این میان جای دارند. چنانچه می خواهید از اطلاعات بیشتری در این مورد بهره مند شوید، می تواند سری به صفحه خدمات ما بزنید و یا با استفاده از شماره تماس های موجود با ما ارتباط برقرار کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها