کمد دیواری ریلی: ساخت کمد دیواری با درب ریلی + مدل های جدید

کمد دیواری ریلی: ساخت کمد دیواری با درب ریلی + مدل های جدید

فضای داخلی خانه ها روز به روز مطابق با نیاز مردم در حال تغییر می باشد. از این رو طراحان و معماران با توجه به تغییرات به وجود آمده، کمد دیواری های متنوع و کاربردی طراحی می کنند. این موضوع سبب استفاده بهینه از فضای داخلی خانه می شود. گاهی انتخاب کمد دیواری مناسب با توجه به تنوع در مدل ها و طرح ها کمی سخت و پیچیده می شود. در ادامه به یکی از مدل های محبوب و جدید کمد دیواری ها یعنی کمد دیواری ریلی می پردازیم.

کمد دیواری ریلی

در انتخاب کمد دیواری مناسب باید نکات مختلفی نظیر: فضای مورد نظر برای نصب، حجم وسایل ها و لباس ها، دکوراسیون منزل و … را در نظر بگیرید. از طرفی باید با انواع مختلف کمد دیواری، مزایا و معایب آن ها، جنس و متریال مورد استفاده و … آشنا شوید.

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی یکی از انواع کمد دیواری های محبوب و کاربردی می باشد. چهارچوب داخلی کمد دیواری درب ریلی معمولا از چوب و MDF ساخته می شود. در برخی از مدل ها از فلز نیز برای ساخت چهارچوب داخلی آن ها استفاده می شود. برای بخش خارجی و یا نمای آن از متریال مختلفی نظیر: شیشه، آینه، MDF، چوب، های گلاس و پلی گلاس استفاده می شود.

انواع کمد دیواری ریلی

کمد دیواری درب ریلی در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام دارای ویژگی ها و جذابیت های خاص خود هستند. در ادامه هر یک از این مدل ها را بررسی می کنیم.

 نوع کمد دیواریویژگی ها
1کمد دیواری ریلی چوبیاز زیبا ترین و محبوب ترین کمد دیواری ها می توان به کمد دیواری ریلی با درب چوبی اشاره داشت. تنوع طرح و رنگ این مدل کمد پاسخگوی تمام سلیقه ها می باشد. شما برای کمد دیواری کشویی چوبی می توانید طرحی مطابق با سلیقه و نوع دکوراسیون منزل انتخاب کنید.
2کمد دیواری ریلی لوکسروی درب های این مدل کمد دیواری طراحی های خاص و زیبایی انجام می شود. به عنوان مثال: روی درب کمد دیواری های ریلی لوکس گاها آینه کاری، چوب کاری و … انجام می شود. طراحی روی درب آن ها با توجه به سلیقه شما قابل تغییر است. کمد دیواری لوکس برای اتاق هایی با سبک کلاسیک و مدرن مناسب می باشد.
3کمد دیواری ریلی MDFکمد دیواری ریلی MDF یکی از رایج ترین و پر طرفدارترین کمد دیواری ها می باشد. آن ها معمولا روی دیوار نصب می شوند. به دلیل اشغال فضای زیاد، در خانه های بزرگ کاربردی تر است. اگر طراحی کمد دیواری کشویی MDF با دقت و ظرافت صورت بگیرد، علاوه بر زیبایی می تواند حجم زیادی از وسایل را درون خود جای دهد. به دلیل تنوع در طرح و رنگ این مدل، می توانید آن را به راحتی با وسایل و دکوراسیون منزل خود ست کنید.
4کمد دیواری ریلی آینه ایاستفاده از آینه به جای درب معمولی در کمد دیواری کشویی موجب بزرگ و دلباز دیده شدن فضای اتاق می شود. علاوه بر آن، زیبایی و کاربرد درب آینه ای به خصوص اگر با چوب ترکیب شود؛ غیر قابل انکار است.
5کمد دیواری ریلی شیشه ایدرب های شیشه ای و شفاف در کمد دیواری ریلی جلوه ای خاص و منحصر به فرد دارد. درب این کمد دیواری به دلیل شفافیت به بازتاب نور در اتاق کمک زیادی می کند، به همین دلیل فضای اتاق را روشن تر نشان می دهد. استفاده از شیشه های مات و یا شفاف بستگی به سلیقه شما دارد. شیشه های مات، محتویات داخل کمد را نشان نمی دهد، اما جلوه ای شیک و زیبا به اتاق می بخشد. به دلیل وجود طرح های متنوع برای درب شیشه ای کمد دیواری کشویی، انتخاب مطابق با دکوراسیون امکان پذیر می باشد.

استفاده از متریال و ریل با کیفیت در این کمد ها به دلیل تاثیر مستقیم در افزایش طول عمر مفید، از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای سفارش و خرید کمد دیواری ها علاوه بر ظاهر، باید به کارایی و ویژگی های مثبت و منفی آن ها نیز دقت داشته باشید. در ادامه ویژگی های مثبت و منفی کمد دیواری ریلی را شرح می دهیم.

کمد دیواری ریلی

ویژگی های مثبت کمد دیواری درب ریلی

کمد دیواری ریلی دارای ویژگی های مثبت زیادی می باشد. در ادامه هر یک از این ویژگی ها را بررسی می کنیم.

ظاهر جذاب و زیبا:

استفاده از کمد دیواری درب ریلی، باعث به وجود آمدن جلوه ای جذاب و زیبا در اتاق می شود. این مدل کمد با سبک های دکوراسیون داخلی مدرن و مینیمال همخوانی بی نظیری دارد. به دلیل تنوع در متریال و طرح ها، امکان ست کردن کمد دیواری ریلی با مدل های مختلف دکوراسیون امکان پذیر می باشد.

وجود این ویژگی این دسته از محصولات دکوراسیون داخلی را به گزینه هایی ایده آل برای کمد دیواری اتاق کودک تبدیل کرده است.

کمد دیواری ریلی

استفاده بهینه از فضا:

درب کمد دیواری ریلی برای باز و بسته شدن نیاز به فضای خالی در مقابل کمد ندارد. به این ترتیب شما به راحتی می توانید از فضای جلوی این کمد دیواری استفاده کنید. در صورتی که درب کمد دیواری لولایی فضای جلوی خود را برای باز و بسته شدن، اشغال می کند.

در کنار این ویژگی کمد دیواری در ریلی اگر در طراحی طبقه ها و بخش های مختلف داخلی کمد کمی ظرافت به کار ببرید، می توانید از به هم ریختگی و شلوغی در اتاق جلوگیری کنید.

کمد دیواری ریلی
کمد دیواری ریلی

سر و صدای کم درب:

لولا های کمد لولایی با گذشت زمان فرسوده شده و در زمان باز و بسته کردن درب، صدا می دهد. البته با روغن کاری درب این مشکل حل می شود، اما این موضوع می تواند برای افراد حساس به صدا کمی آزار دهنده باشد. درب کمد های ریلی در زمان باز و بسته شدن صدایی ایجاد نمی کنند. دقت داشته باشید که کیفیت ریل به کار رفته در این کمد دیواری ها، روی ایجاد صدا تاثیر مستقیم دارد.

این ویژگی در کابینت های هایگلاس و ام دی اف درب ریلی نیز مشاهده می شود.

امکان نصب آینه روی درب:

به دلیل استحکام و ساختار درب کمد دیواری ریلی، امکان نصب آینه روی درب آن وجود دارد. به عنوان مثال: درب کمد های لولایی به دلیل شکل و نحوه باز شدن، قدرت کافی برای تحمل وزن آینه را ندارد؛ اما درب کمد دیواری درب جمع شو به دلیل حرکت روی یک ریل، توانایی تحمل وزن آینه را دارد.

کمد دیواری ریلی

تنوع طرح و رنگ:

همانطور که در ابتدا اشاره شد، ساخت کمد دیواری های ریلی با متریال مختلف و متنوعی صورت می گیرد. این موضوع سبب تنوع طرح و رنگ در آن ها شده است. بنابراین امکان طراحی و سفارش کمد دیواری ریلی مطابق با طرح و رنگ مورد علاقه شما امکان پذیر می باشد.

عدم وابستگی به سبک های خاص دکوراسیون:

این ویژگی کمد دیواری ریلی موجب همخوانی آن با هر سبک دکوراسیون به خصوص مدرن و کلاسیک شده است. از طرفی سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک در بین مردم بسیار رایج است، به همین دلیل کمد دیواری درب کشویی می تواند برای منزل آن ها مناسب و کاربردی باشد.

مزیت ها و ویژگی های مثبت کمد دیواری درب کشویی بسیار زیاد هستند.

ویژگی های منفی کمد دیواری های ریلی

کمد دیواری ریلی علاوه بر مزایا و ویژگی های مثبت، دارای معایبی نیز می باشد. در ادامه به هر یک از این ویژگی های منفی کمد درب اسلایدینگ می پردازیم.

عدم دسترسی به تمام فضای داخلی کمد:

به دلیل نوع باز شدن برخی از کمد دیواری های ریلی، امکان استفاده از تمام فضای کمد به راحتی امکان پذیر نمی باشد. از طرفی این موضوع نظافت کمد دیواری را کمی مشکل می کند. البته این بستگی به نوع طراحی کمد دیواری ریلی دارد. طراحان حرفه ای با نصب درب ریلی به گونه ای خاص، می توانند این مشکل را تا حد زیادی رفع کنند.

برای طراحی کمد دیواری در کشویی به صورت حرفه ای می توانید از طراحان با سابقه و مجرب شرکت آرمان سازه رادیس کمک بگیرید.

کمد دیواری ریلی

عمق کم:

درب کمد دیواری ریلی به دلیل نحوه قرار گیری آن، کمی از فضای داخلی کمد را اشغال می کند. البته فضای اشغال شده بسیار ناچیز است. طراحان با قرار دادن ریل در خارج از کمد، این مشکل را به صورت کامل رفع کرده اند.

دوام کم تر:

استحکام کمد دیواری ریلی به دلیل حساسیت درب، کم تر از کمد دیواری لولایی می باشد. البته دقت داشته باشید که کیفیت ریل و متریال استفاده شده در کمد دیواری درب کشویی، روی افزایش استحکام و طول عمر تاثیر می گذارد.

استفاده از متریال بی کیفیت در طی زمان موجب انحراف ریل و اختلال در باز و بسته شدن درب کمد می شود. این موضوع تنها باعث هدر رفت وقت و هزینه شما می شود. به همین دلیل استفاده از متریال و ریل با کیفیت از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

نظافت ریل های درب:

ریل این کمد دیواری ها باید به صورت مداوم تمیز شود. این موضوع روی طول عمر کمد دیواری ریلی تاثیر زیادی دارد. وجود گرد و غبار روی ریل این کمد ها به مرور زمان باعث فرسودگی و اختلال در باز و بسته شدن درب آن ها می شود.

قابل استفاده در فضا های مستطیل شکل:

درب کمد دیواری ریلی در مسیر افقی باز و بسته می شود. به همین دلیل این کمد دیواری ها برای فضا های مستطیل شکل و بدون شیب کاربردی و مناسب هستند.

قیمت بالا نسبت کمد دیواری لولایی:

متریال و لوازم مورد نیاز جهت اجرای کمد دیواری ریلی بسته به نوع کیفیت در مقایسه با کمد دیواری لولایی، قیمت بیشتری دارند. به همین دلیل قیمت نهایی این کمد دیواری ها کمی بالاتر از کمد دیواری لولایی می باشد.

اهمیت فضا سازی داخلی و طبقه بندی در کمد دیواری درب کشویی

وجود قفسه، کشو و فضایی مناسب برای آویز لباس در کمد دیواری های ریلی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا باعث افزایش کاربرد کمد و استفاده بهینه از فضای آن می شود. علاوه بر آن، چیدمان و دسته بندی انواع وسایل را برای شما آسان تر می کند.

کمد دیواری ریلی

موارد مهم در زمان سفارش کمد دیواری درب کشویی

در زمان سفارش کمد دیواری حتما عواملی مانند: ابعاد و سایز کمد دیواری، فضای در نظر گرفته شده برای نصب، جنس بدنه، جنس ریل و سایر متریال، طراحی کمد، فضای داخلی و قفسه بندی، دکوراسیون منزل، طرح و رنگ را در نظر بگیرید. به این ترتیب می توانید کمدی زیبا، کاربردی و مناسب برای فضای منزل سفارش دهید.

نحوه تعیین قیمت کمد دیواری ریلی

در تعیین قیمت کمد دیواری ریلی عوامل مختلفی نظیر: تعداد و اندازه قفسه های داخلی، جنس ریل، مدل کمد دیواری، نوع و جنس درب، یراق آلات به کار رفته، طرح و رنگ، سایز و … در نظر گرفته می شود. به صورت کلی قیمت کمد دیواری درب ریلی از کمد دیواری لولایی بسته به متریال به کار رفته بالاتر می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه کمد دیواری ریلی می توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت آرمان سازه رادیس در ارتباط باشید.

کمد دیواری ریلی

شرکت آرمان سازه رادیس

شرکت آرمان سازه رادیس با بهره گیری از بهترین ابزارآلات و متریال موجود در بازار، انواع کمد دیواری ها را مطابق با فضای منزل طراحی و اجرا می کند. با وجود کیفیت بسیار بالا، طراحی و اجرا با هزینه مناسبی صورت می گیرد. علاوه بر آن، شرکت آرمان سازه نوین در زمینه دکوراسیون خدمات دیگری را نیز ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کمد دیواری ریلی می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها