کابینت ممبران: مزایا و معایب مدل های مختلف کابینت ممبران + نصب و اجرا

کابینت ممبران: مزایا و معایب مدل های مختلف کابینت ممبران + نصب و اجرا

از لوکس ترین و زیباترین انواع کابینت ها می توان به کابینت ممبران اشاره داشت. این کابینت ها ظاهری مجلل و خاص برای فضای آشپزخانه ایجاد می کنند. هزینه کابینت ممبران نسبت به کابینت های چوبی بسیار مناسب تر نیز می باشد. به دلیل تنوع بالای کابینت ها انتخاب گاهی سخت و گیج کننده می باشد. در ادامه به تمام ویژگی های مثبت و منفی و نکات مهم در مورد کابینت آشپزخانه ممبران می پردازیم.

کابینت ممبران چیست؟

همانطور که می دانید، کابینت ها از مهم ترین و کاربردی ترین اجزاء آشپزخانه ها می باشد. همه برای ایجاد نظم در آشپزخانه، به کابینت ها نیاز دارند. از طرفی این کابینت ها باید متناسب با فضای آشپزخانه و دکوراسیون طراحی و اجرا شوند. کابینت های ممبران از محبوب ترین انواع کابینت ها است. روی این نوع کابینت ها طرح های مختلفی با استفاده از دستگاه سی ان سی پیاده سازی می شود. وکیوم شدن روکش ممبران با استفاده از چسب و ابزارآلات خاصی صورت می گیرد.

کابینت ممبران

در حالت کلی ممبران قیمت بالایی دارد، به همین دلیل از آن تنها در قسمت بیرونی استفاده می کنند. برای قسمت داخلی کابینت نیز معمولا از پی وی سی سفید استفاده می شود. روکش ممبران به دلیل قابلیت تراشکاری و انعطاف پذیری بالا، از بهترین انواع روکش ها به حساب می آید.

ویژگی های مثبت کابینت ممبران کدامند؟

کابینت آشپزخانه ممبران دارای ویژگی های مثبتی می باشد. در ادامه هر یک از این ویژگی ها را بررسی می کنیم.

عدم ایجاد حساسیت های تنفسی:

روکش کابینت ممبران به دلیل نحوه ساخت، هیچگونه مشکلات و حساسیت های تنفسی برای افراد سالمند و یا کودکان ایجاد نمی کند. به عنوان مثال: روکش ملامینه بخار نشده در مقایسه با روکش این کابینت ها گاها می تواند حساسیت هایی ایجاد کند.

مقاومت بالا در برابر رطوبت و عدم نفوذ آب:

به دلیل استفاده از چندین لایه ام دی اف مقاوم در کابینت آشپزخانه ممبران، حساسیت آن ها نسبت به آب و رطوبت کم تر از سایر کابینت ها می باشد. همچنین آن ها مانند کابینت های چوبی نیاز به رنگ و یا روغن سالانه ندارند.

انعطاف پذیری بالای روکش ممبران:

روکش کابینت ممبران با ابزارآلات مختلف قابلیت شکل پذیری دارد. به همین دلیل می توان طرح هایی با سطوح عمیق و ظریف را به راحتی روی آن ها پیاده سازی کرد. این ویژگی موجب ظرافت در طرح نهایی آن ها نیز می شود.

کابینت ممبران

عدم وجود درز:

در کابینت ممبران، روکش پی وی سی به صورت یکپارچه روی سطح ام دی اف قرار می گیرد. به همین دلیل روی آن ها هیچگونه درز و حفره ای باقی نمی ماند. این موضوع علاوه بر افزایش دوام و زیبایی، مشکلاتی از قبیل وارد شدن گرد و خاک به داخل کابینت را ندارد.

زیبایی و حس چوب:

کابینت ممبران از نظر ظاهری به کابینت های چوبی نزدیک تر هستند. به همین دلیل می توانند حس چوب را در آشپزخانه ایجاد کنند.

تنوع در طرح و رنگ:

کابینت ممبران در طرح ها و رنگ های مختلف و متنوعی ساخته می شوند. به همین دلیل بدون محدودیت می توانید رنگی طبق سلیقه خود و متناسب با دکوراسیون آشپزخانه برای آن ها انتخاب کنید.

قابلیت اجرا در خانه های مدرن و کلاسیک:

طراحی کابینت آشپزخانه ممبران به گونه های مختلفی صورت می گیرد. برخی از این کابینت ها دارای حکاکی و نقش و نگار و برخی دیگر به صورت ساده هستند. به همین دلیل می توان از آن ها هم در خانه هایی با دکوراسیون مدرن و هم در خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک استفاده کرد.

کابینت ممبران

سازگاری با محیط زیست:

ماده ای موجود در ام دی اف ها به نام وینتل، محیط زیست را آلوده می کند؛ اما در زمان ترکیب با روکش ممبران، این مشکل حل می شود.

نظافت سریع و راحت:

کابینت ممبران در مقایسه با کابینت های چوبی از حساسیت پایین تری برخوردار هستند. به همین دلیل تمیز کردن آن ها تنها با یک دستمال مرطوب به راحتی امکان پذیر می باشد.

طراحی و اجرا با هزینه ای مناسب:

جنس مغزی کابینت ممبران ام دی اف می باشد و تنها در یک سمت آن ها از ورق های پی وی سی استفاده شده است. به همین دلیل قیمت آن ها در مقایسه با کابینت های چوبی بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

کابینت ممبران

ویژگی های منفی کابینت ممبران کدامند؟

کابینت آشپزخانه ممبران علاوه بر ویژگی های مثبت بسیار، دارای معیبی نیز هستند. در ادامه هر یک از این معایب و ویژگی های منفی را بررسی می کنیم.

حساسیت در مقابل نور و حرارت:

اگر روکش پی وی سی به صورت مستقیم در برابر نور آفتاب و یا حرارت قرار بگیرد، امکان تغییر رنگ و یا ضعیف شدن چسب آن ها وجود دارد. کیفیت چسب مورد استفاده در کابینت ممبران از اهمیت زیادی برخوردار است. این چسب روی طول عمر مفید کابینت تاثیر مستقیم دارد.

با این حال برای افزایش ماندگاری، بهتر است کابینت های ممبران را در مقابل حرارت و یا نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.

آسیب پذیر در مقابل اجسام تیز:

روکش پی وی سی کابینت ممبران در مقابل اجسام تیز آسیب پذیر می باشد. تعمیر و بازسازی این کابینت ها در صورت آسیب می تواند هزینه زیادی را در بر داشته باشد.

این آسیب پذیری نه تنها در کابینت ممبران، بلکه در کابینت های دیگر نیز قابل مشاهده است.

عمر پایین در صورت استفاده از مواد بی کیفیت:

ساخت کابینت ممبران را حتما به افراد ماهر و با تجربه بسپارید؛ زیرا در صورت استفاده از مواد بی کیفیت، عمر کابینت کاهش پیدا می کند. حتی کیفیت مواد روی زیبایی و جلوه نهایی آن تاثیر بسیاری دارد.

membrane cabinets 06

عدم زیبایی کار های پر جزئیات:

برخی از طرح های بسیار ظریف و پر جزئیات روی روکش پی وی سی به خوبی پیاده سازی نمی شود. به همین دلیل ممکن است طرح نهایی زیبایی لازم را نداشته باشد. البته این مشکل فقط در برخی از طرح ها دیده می شود؛ زیرا روکش ممبران نسبت به سایر روکش های دیگر از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی در مورد ویژگی های کابینت membrane کلیک کنید.

محبوب ترین طرح ها و رنگ های کابینت ممبران کدامند؟

کابینت ممبران در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی طراحی و پیاده سازی می شود. از محبوب ترین رنگ های مورد استفاده برای کابینت های ممبران می توان به سفید، سفید و طلایی، کرم، خاکستری و قهوه ای اشاره داشت. آبی روشن و سبز نیز از رنگ های زیبایی هستند که مطابق با دکوراسیون از آن ها استفاده می شود. استفاده درست از این رنگ ها می تواند جلوه ای بسیار شیک و دلنشین ایجاد کند. رنگ سفید و طلایی کابینت ممبران نیز به دلیل ترکیب و سازگاری با انوع دکوراسیون و محیط، بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است.

قبل از انتخاب رنگ کابینت، به دکوراسیون و فضای آشپزخانه دقت زیادی داشته باشید. به عنوان مثال: استفاده از کابینت ممبران روشن مانند: سفید در آشپزخانه های کوچک، فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان می دهد. استفاده از کابینت ممبران تیره مانند: قهوه ای در آشپزخانه های بزرگ با دکوراسیون کلاسیک، باعث به وجود آمدن فضایی گرم و صمیمی می شود.

کابینت ممبران استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

ارتفاع استاندارد برای ساخت کابینت ممبران زمینی 72 سانتی متر و عمق آن 55 سانتی متر می باشد. برای پا خور آن ها نیز 14 سانتی در نظر گرفته می شود. برای ساخت کابینت ممبران از صفحات 32 میلی متری استفاده می شود.

در کابینت ممبران دیواری، ارتفاع استاندارد 70 سانتی متر با عمق 30 سانتی متر می باشد.

کابینت ممبران

تناسب کابینت ممبران برای خانه های مدرن و کلاسیک

به دلیل تنوع در طراحی کابینت ممبران، امکان اجرای آن در دو سبک کلاسیک و مدرن وجود دارد. در آشپزخانه های مدرن از طرحی های بدون ستون، سر ستون و تاج برای کابینت ممبران در نظر گرفته می شود. کابینت های مورد استفاده برای این سبک دارای طرح هایی ساده و گوشه دار هستند. این نوع کابینت ها در عین سادگی بسیار شیک و زیبا می باشند.

در آشپزخانه های کلاسیک از کابینت هایی با ستون ها و سر ستون های حکاکی شده و خاص استفاده می شود. جلوه این کابینت ها فوق العاده دلنشین و جذاب می باشد. طرح های کلاسیک کابینت ممبران معمولا در آشپزخانه های بزرگ، جلوه بهتری دارد.

درب کابینت ممبران بسته به سلیقه و نوع دکوراسیون (مدرن و یا کلاسیک) می تواند با شیشه نیز ترکیب شود.

نکات مهم قبل از سفارش کابینت ممبران

برای سفارش کابینت ممبران حتما باید نکات مختلف زیر را در نظر بگیرید:

  • به دلیل وجود حساسیت هایی در ساخت کابینت ممبران حتما از طراحان و کابینت سازان حرفه ای و مطمئن کمک بگیرید.
  • کیفیت متریالی مانند: چسب، جنس روکش و یراق آلات به کار رفته در کابینت از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین دلیل از کیفیت متریال در زمان سفارش اطمینان حاصل فرمایید.
  • بهتر است اجرای این نوع کابینت را به شرکت های معتبر و با سابقه واگذار کنید. کابینت های کارگاهی گاها از کیفیت مطلوب برخوردار نمی باشند.

عوامل موثر در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه ممبران

همانطور که در قبل هم اشاره شد، هزینه طراحی و اجرا کابینت ممبران بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. با این حال عواملی روی قیمت نهایی این کابینت ها تاثیر می گذارد. این عوامل شامل: نوع طراحی، تعداد کابینت ها، جنس و شکل یراق آلات، تاج، کیفیت متریال، رنگ و … می باشد.

جهت اطلاع از قیمت کابینت ممبران، می توانید با کارشناسان شرکت آرمان سازه رادیس در ارتباط باشید.

طراحی و اجرا کابینت ممبران

شرکت آرمان سازه رادیس از بهترین متریال موجود در بازار برای ساخت کابینت های ممبران استفاده می کنند. طراحان این شرکت هر طرحی از کابینت ممبران را به راحتی مطابق با فضا و دکوراسیون شما پیاده سازی می کنند.

شرکت آرمان سازه رادیس با وجود استفاده از بهترین متریال برای ساخت کابینت های ممبران، هزینه ای بسیار مناسب در نظر گرفته است. برای استعلام قیمت و سفارش این کابینت می توانید با کارشناسان آرمان سازه نوین به صورت تلفنی و یا آنلاین در ارتباط باشید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها