کابینت ام دی اف: طراحی، ساخت و فروش کابینت MDF

کابینت ام دی اف: طراحی، ساخت و فروش کابینت MDF

کابینت های MDF به دلیل تنوع در طرح، رنگ و مدل از پر طرفدارترین انواع کابینت ها می باشند. گاهی انتخاب از بین مدل های متنوع این کابینت ها گیج کننده و دشوار به نظر می رسد. دانستن ویژگی ها و نکات مهم در مورد مدل های مختلف کابینت های ام دی اف می تواند در داشتن انتخاب راحت تر، به ما کمک کند. به همین دلیل در ادامه به انواع کابینت ام دی اف جدید می پردازیم.

کابینت ام دی اف

از انواع کابینت های ام دی اف می توان به کابینت ممبران، نئو کلاسیک، انزو، هایگلاس، پلی گلاس، ملامینه، فرامید اشاره داشت. مغزی تمام این کابینت ها از جنس ام دی اف بوده و تنها تفاوت آن ها در جنس، نوع و شکل روکش می باشد. در ادامه به نکات مهم در مورد هر یک از این کابینت ها می پردازیم.

کابینت ام دی اف

کابینت ممبران:

کابینت های ممبران در مدل ها و طرح های بسیار زیبایی ساخته می شوند. این کابینت ها در مقابل حرارت و وسایل های تیز، آسیب پذیر و حساس هستند. در صورت برخورد اشیاء تیز به درب کابینت ممبران، امکان کنده شدن بخشی از روکش آن وجود دارد. به همین دلیل در زمان کار کردن با وسایل تیز مانند: چاقو، باید دقت کافی داشته باشید.

کابینت ام دی اف

کابینت نئو کلاسیک:

اجرای کابینت نئو کلاسیک با ظرافت و پیچیدگی خاصی صورت می گیرد. به همین دلیل قیمت آن ها کمی بالاتر از برخی کابینت ها می باشد. طرح نهایی کابینت نئو کلاسیک، در صورت اجرای حرفه ای بسیار دلنشین و زیبا می باشد.

این کابینت ها سبکی بین کلاسیک و مدرن دارد. برای کابینت های نئو کلاسیک معمولا رنگ هایی متعادل و ملایم استفاده می شود.

کابینت ام دی اف

کابینت انزو:

کابینت های انزو سبکی مدرن دارد. آن ها در دو نوع روکش دار و رنگ شده ارائه می شوند. سطح کابینت های انزو درخشنده و براق است. حکاکی درب کبینت های انزو به وسلیه دستگاه سی ان سی صورت می گیرد.

اجرای کابینت های انزو به دلیل حساسیت و پیچیدگی هایی در آن، تنها باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. تیم شرکت آرمان سازه رادیس، اجرای این کابینت را با متریال با کیفیت و به صورت حرفه ای انجام می دهند.

کابینت ام دی اف

کابینت هایگلاس:

کابینت های هایگلاس دارای ظاهری ساده و براق هستند. استفاده از آن ها باعث به وجود آمدن فضایی مدرن و شیک در آشپزخانه می شود. تنوع جنس در کابینت هایگلاس بسیار بالا می باشد. به همین دلیل در زمان سفارش، از کیفیت متریال شرکت مورد نظر اطمینان حاصل کنید. کابینت های هایگلاس با کیفیت در برابر رطوبت، خط و خش مقاومت خوبی نشان می دهند. با این حال باید در نگهداری از آن ها دقت کافی را داشته باشید. کابینت هایگلاس به دلیل ویژگی براق بودن، خط و خش را نشان می دهد.

کابینت ام دی اف

کابینت پلی گلاس:

کابینت های پلی گلاس ظاهری بسیار درخشنده و براق دارند. مقاومت این کابینت ها در برابر پوسیدگی، خط و خش و حرارت بسیار بالا می باشد. سبک وزن بودن کابینت های پلی گلاس باعث حمل و نقل و نصب آسان آن ها شده است.

کابینت ام دی اف

کابینت ملامینه:

کابینت های ملامینه دارای ظاهری ساده و مدرن می باشند. قیمت این مدل کابینت ها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. استفاده از متریال با کیفیت در کابینت های ملامینه اهمیت بسیاری دارد. نوع مات این کابینت ها کثیفی و خط و خش را نشان نمی دهد.

کابینت ام دی اف

کابینت فرامید:

کابینت فرامید برای آشپزخانه هایی با سبک مدرن بسیار مناسب و جذاب است. سطح این کابینت ها مات و برجسته می باشد. کابینت های فرامید از نظر ظاهری شبیه کابینت های چوبی هستند. کابینت های فرامید نیز مانند بسیاری از کابینت ها در مقابل حرارت و رطوبت آسیب پذیر می باشند.

کابینت ام دی اف

مزایا و ویژگی های مثبت کابینت ام دی اف

تنوع طرح و رنگ، مقاومت و استحکام بالا، قیمت مناسب و مقرون به صرفه، انعطاف پذیری خوب از مزایای کابینت های ام دی اف می باشند. این امر دست شرکت بازسازی را در فرایند بازسازی ساختمان بازتر از قبل خواهد کرد.

کابینت ام دی اف

معایب کابینت ام دی اف

حساسیت در برابر آب و رطوبت، آسیب پذیری در برابر حرارت و اشیاء تیز، وزن زیاد از معایب کابینت های ام دی اف می باشند. البته این معایب و حساسیت ها در برخی از مدل ها کم تر و قابل حل می باشد.

کابینت ام دی اف

جدید ترین مدل های کابینت ام دی اف

کابینت های ام دی اف نیز مطابق با فضای امروزی و دکوراسیون منازل، تغییرات چشمگیری داشته است.

کابینت ام دی اف طرح چوب:

این کابینت ها با داشتن حالت ها و رگه های چوب، فضایی صمیمی و بدور از استرس ایجاد می کنند. برای استفاده از این کابینت ها به دکوراسیون و وسایل خانه نیز دقت داشته باشید.

در صورت انتخاب کابینت های طرح چوب بهتر است برای پارکت آشپزخانه رنگی روشن در نظر بگیرید.

کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف کرم و قهوه ای:

استفاده از کابینت ام دی اف کرم و قوه ای در کنار هم می تواند آشپزخانه را به فضایی گرم و دلنشین تبدیل کند. این کابینت ها در عین زیبایی، حس آرامش را در شما به وجود می آورد.

کابینت ام دی اف سفید و مشکی:

رنگ های سفید و مشکی با وجود تضاد، در کنار یکدیگر هارمونی خاصی ایجاد می کنند. این کابینت ها برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن و یا مینیمالیستی بسیار مناسب می باشد.

انتخاب مات و یا براق بودن کابینت های سفید و مشکی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. هر دو نوع مات و براق دارای زیبایی های خاص خود هستند.

کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف سفید و طلایی:

ترکیب سفید و طلایی برای کابینت های آشپزخانه از شیک ترین و زیباترین مدل های کابینت ام دی اف می باشد. میزان ترکیب این دو رنگ بستگی به سلیقه و دکوراسیون منزل شما دارد. استفاده از رنگ طلایی مات در کنار سفید، ترکیب بسیار جذاب و دلنشینی می باشد.

کابینت ام دی اف سفید:

کابینت های ام دی اف سفید دارای جذابیت خاصی هستند. از آن ها معمولا در آشپزخانه های کوچک استفاده می شود؛ زیرا باعث بزرگ و دلباز به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می شوند. افرادی که به کابینت های زیادی نیاز دارند نیز می توانند برای مرتب به نظر رسیدن آشپزخانه، از کابینت ام دی اف سفید استفاده کنند. گاهی از رنگ های نزدیک به سفید و یا سایر رنگ های روشن در کنار آن ها استفاده می شود. این ترکیب های رنگی می تواند فضا را از یک نواختی در آورده و جذابیت خاصی به فضای آشپزخانه ببخشد. رنگ هایی مانند: کرم، استخوانی، آّبی روشن و … در کنار سفید می تواند جلوه ای متفاوت ایجاد کند.

بهتر است در آشپزخانه های بزرگ از رنگ سفید به تنهایی استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید به تنهایی در آشپزخانه های بزرگ می تواند به مرور زمان کسل کننده و آزار دهنده شود.

کابینت ام دی اف سبز:

کابینت های سبز باعث ایجاد احساس آرامش و راحتی در افراد می شوند. این کابینت ها معمولا برای برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت ام دی اف آبی:

کابینت های ام دی اف آّبی، محیط آشپزخانه را تبدیل به فضایی بدون استرس و تنش می کنند. این کابینت ها هم برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن و هم برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک مناسب می باشند.

تعیین قیمت کابینت ام دی اف

نرخ کابینت های ام دی اف توسط اتحادیه تعیین می شود. با این حال عوامل مختلفی نظیر: نوع چسب، جنس ورق ام دی اف، نوع روکش، طرح و رنگ، جنس و شکل یراق آلات، ابعاد، تعداد کابینت ها و … روی قیمت آن ها تاثیر می گذارد. قیمت کابینت های ام دی اف به صورت کلی در مقایسه با کابینت های تمام چوب، بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشند.

متریال مورد استفاده در ساخت کابینت های ام دی اف

در ساخت کابینت های ام دی اف از متریال مختلفی استفاده می شود. این متریال را به صورت خلاصه در جدول زیر شرح می دهیم.

متریال مورد استفاده جهت ساخت کابینت های ام دینوع متریال
ورق ام دی افمعمولا از ام دی اف هایی با ضخامت 3 تا 80 میلی متر برای ساخت کابینت ها استفاده می شود.
روکشبرای ساخت کابینت های ام دی اف، روکش های مختلفی نظیر: ممبران، هایگلاس، پلی گلاس، ملامینه و … بسته به سفارش مشتری مورد استفاده قرار می گیرد.
چسبچسب پلی یورتان، چسب سیلیکون، چسب آهن، چسب چوب از چسب های مورد استفاده در فرآیند تولید کابینت های ام دی اف می باشند.
اتصال پیچ ام دی افاز پیچ هایی مخصوص برای فیکس کردن قطعات کابینت به یکدیگر و نصب آن ها به دیوار استفاده می شود.
یراق آلاتیراق آلات مورد استفاده در کابینت های ام دی اف شامل انواع دستگیره ها می شود.

در برخی از مدل های کابینت های ام دی اف، درب ها با شیشه ترکیب می شوند. این کابینت ها حالتی ویترین مانند پیدا می کنند.

اگر می خواهید بدانید ام دی اف بهتر است یا کابینت چوبی این مطلب را مطالعه کنید.

کابینت ام دی اف

اجرای بهترین مدل های کابینت ام دی اف

تیم حرفه ای آرمان سازه رادیس انواع کابینت های ام دی اف را با بهترین و مرغوب ترین متریال، مطابق با سلیقه و فضای آشپزخانه شما طراحی و اجرا می کنند. قیمت طراحی و اجرای کابینت ها در این شرکت بسیار مناسب و منصفانه در نظر گرفته شده است. برای استعلام قیمت کابینت های ام دی اف می توانید با کارشناسان شرکت آرمان سازه رادیس در ارتباط باشید.

این شرکت علاوه بر ساخت انواع کابینت در سایر زمینه های مرتبط با دکوراسیون داخلی نیز فعال می باشد. برای مشاهده کالا ها و خدمات این شرکت می توانید به صفحه اصلی سایت آرمان سازه رادیس مراجعه کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها