افراد مختلف دلایل متفاوتی برای استفاده از پارکت در کف خانه خود دارند. در این مطلب می خواهیم شما را با روش های نصب پارکت روی سیمان آشنا کنیم وخدماتی را که در این دسته ارائه می دهیم به شما معرفی نماییم.

اگر می خواهید فرایند جایگزینی کف سیمانی را خودتان به انجام برسانید، کافی است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و اگر می خواهید کار را به ما بسپارید، بهتر است با مراجعه به صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

آیا می توان پارکت را روی سیمان نصب کرد؟

اولین پرسشی که در این زمینه ممکن است ذهن شما را به خو درگیر کند، آن است که آیا می توانید پارکت را بر روی کف خانه سیمانی نصب کنید یا خیر؟

در این باره باید به شما بگوییم که اتفاقاً خانه هایی که کف آن ها از سیمان پوشیده شده است، گزینه های بسیار مناسبی برای نصب پارکت هستند. در واقع استفاده از پارکت برای برای پوشاندن کف خانه، گزینه ای بسیار ایده آل و مناسب است.

اگر در فکر بازسازی ساختمان خود بوده و به فکر نصب پارکت روی سیمان هستید، این کار را با خیال آسوده انجام دهید. ضمناً اگر ساختمان شما با کفپوش سرامیک پوشیده شده است، می توانید به صفحه نصب پارکت روی سرامیک مراجعه کنید.

نصب پارکت روی سیمان

بررسی نیاز اولین گام پیش از نصب پارکت روی سیمان

اگر قصد دارید کفپوش سیمانی خانه خود را با پارکت جایگزین کنید، باید پیش از هرچیزی مقدار پارکت مورد نیاز را محاسبه کنید.

به این منظور باید مساحت دقیق تمامی بخش هایی که می خواهید پارکت کنید را محاسبه نمایید و مفداری نیز پارکت بیشتر برای جلوگیری از کم آمدن پارکت خریداری کنید. اگر قصد دارید مدل های مختلف این محصول را مشاهده نمایید می توانید سری به صفحه انواع پارکت بزنید.

اطمینان از آماده بودن کف سیمانی

اولین گام برای نصب پارکت روی سیمان پس از تهیه کفپوش های چوبی، حضول اطمینان از صاف و تراز بودن کف ساختمان و آمادگی کلی آن برای نصب است. به این منظور باید بخش های مختلف را بررسی نمایید. موارد مرتبط با وضعیت کف ساختمان شما نکات زیر هستند:

  • بررسی تراز بودن کف در چهار سمت ساختمان
  • صاف بودن کف ساختمان
  • خشک بودن سیمان
نصب پارکت روی سیمان

قرار دادن پارکت در شرایط محیط نصب

همانطور که می دانید پارکت از جنس چوب ساخته شده است. چوب در شرایط دمایی و رطوبتی مختلف، واکنش هایی را از خود نشان می دهد که می تواند به تغییر اندازه منجر شود. به همین دلیل است که شما پیش از نصب پارکت روی سیمان باید کفپوش های چوبی لمینت را برای مدت حداقل 3 روز در محیط رها کنید تا با شرایط جوی تطبیق پیدا کنند.

چیدن پارکت ها و در نظر گرفتن طرح مطلوب

پس از آنکه پارکت ها را برای نصب روی سطح آماده کردید، بهتر است پیش از چسباندن، با چیدن آن ها، طرح نهایی را مشخص کنید تا در صورت باب میل نبودن بتوانید آن را تغییر دهید. به این منظور پارکت های چوبی را بدون استفاده از چسب روی کف ساختمان قرار داده و شکل نهایی را بررسی می کنید.

فراموش نکنید که پس از چسباندن پارکت روی سیمان دیگر نمی توان طرح را تغییر داد زیرا کندن پارکت لمینت از کف منجر به خراب شدن آن خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکته های چسباندن کفپوش روی سیمان می توانید به این منبع انگلیسی مراجعه کنید.

نصب پارکت روی سیمان

چسب پارکت را آماده کنید

در این مرحله باید چسب پارکت را برای اتصال کفپوش به سیمان آماده کنید. برخی از انواع چسب به صورت پودری بوده وباید با آب ترکیب شوند. برای این کار باید بر اساس دستورالعمل های موجود میزان کافی از آب را با پودر چسب ترکیب کرده و حالت خمیری در آن ایجاد کنید.

از ابزار مخصوص برای قرار دادن چسب روی کف استفاده نماید

چسب مورد استفاده برای نصب پارکت بر روی سیمان باید با استفاده از ماله دندانه ای بر روی زمین منتقل شود. این فرایند کاملاً مانند زمانی است که از چسب سنگ برای چسباندن دیوارپوش در فرایند بازسازی نمای ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

پارکت چوبی را روی چسب قرار داده و فشار دهید

پس از این کار باید پارکت را روی چوب قرار داده و فشار دهید. اعمال فشار کافی علاوه بر جلوگیری از برهم خوردن تراز بودن کف باعث چسبیدن بهتر کفپوش به سیمان خواهد شد.

ضمناً لازم است بدانید که پس از اتمام فرایند نصب باید با استفاده از غلتک سنگین و اعمال فشار از چسبیدن صحیح پارکت ها به سیمان اطمینان حاصل کنید.

نصب پارکت روی سیمان

اطمینان از خشک شدن چسب و استفاده از رزین

پارکت ها به دو دسته پارکت لمینت و پارکت های جوبی خام تقسیم می شوند. اگر از پارکت های خام استفاده می کنید باید پس از پایان کار، کف ساختمان را با استفاده از رزین مخصوص بپوشانید. این رزین به خورد چوب رفته و زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان شما را دوچندان می کند. البته پیش از این کار باید از خشک شدن چسب ساختمان اطمینان حاصل کنید.

اگر می خواهید از آموزش step by step نصب کفپوش لمینتی روی کف سیمانی استفاده کنید می توانید این مطلب سایت DIYNETWORK را مطالعه کنید.

سخن نهایی: اگر بهترین نتیجه را می خواهید نصب کردن پارکت بر روی سیمان را به ما بسپارید

نصب پارکت روی سیمان نیازمند مهارت کافی در سیمان کاری، نصب کفپوش و رعایت نکات مختلف است. به همین دلیل اگر می خواهید بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید، بهتر است کار را به افراد متخصص بسپارید، ما در آرمان سازه رادیس تمامی این خدمات را با بهترین قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می دهیم.

جهت اطلاع از قیمت و هزینه های نصب پارکت روی سیمان می توانید با ما تماس بگیرید و یا فرم موجود در صفحه تماس با ما را پر کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها