می خواهید بدانید که نصب پارکت روی سرامیک شامل چه مراحلی است؟ در این صفحه می توانید از آموزش مرحله به مرحله نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک بهره مند شود و در صورتی که نمی خواهید این کار را خودتان انجام دهید به سادگی هرچه تمام تر آن را به متخصصین توانمند و ماهر ما در سازه رادیس واگذار کنید.

هدف از جایگزینی سرامیک با کفپوش پارکت

انواع مختلف کفپوش ها مزایا و معایب خود را دارند و توجیه افراد مختلف برای جایگزینی مصالح کف ساختمان با یک مورد جدید با یکدیگر متفاوت است.

اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید به احتمال زیاد تصمیم خود را برای نصب پارکت بر روی سرامیک کف منزل گرفته اید. اما بهتر است برای ایجاد اطمینان خاطر از این تصمیم بازهم شما را با مزایای کفپوش پارکت چوبی در قیاس با سرامیک آشنا کنیم.

برخی از مزیت های پارکت در قیاس با سرامیک شامل موارد زیر هستند:

 • عمر بیشتر
 • زیبایی
 • نمای چوبی و مدرن
 • مناسب برای دکوراسیون های داخلی با تم چوبی
 • تنوع بسیار بالا در رنگ
 • احساس راحتی بیشتر هنگام راه رفتن پیاده با پای لخت
 • دیرتر کثیف شدن
نصب لمینت روی سرامیک

آیا می توان روی سرامیک هم پارکت نصب کرد؟

یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد هنگام اقدام برای تعویض و نوسازی کف ساختمان نگرانی از تخریب و کثیف کاری های احتمالی است. اگر می خواهید بدانید که می توان “آیا پارکت را روی سرامیک نصب کرد یا خیر؟” باید به شما بگوییم که بله، این کار شدنی است به شرط آنکه یه سری شرایط پایه ای وجود داشته باشد که در ادامه و در توضیحات مراحل نصب پارکت روی سرامیک به آن ها اشاره خواهم کرد.

لازم به ذکر است که ما در سازه رادیس خدمات نصب کفپوش ها بر روی سیمان را نیز به انجام می رسانیم. چنانچه می خواهید از شرایط این دسته از خدمات آگاه شوید، می توانید به صفحه نصب پارکت روی سیمان مراجعه نمایید.

installing parquet on ceramics 02

مراحل نصب پارکت لمینت بر روی روی سرامیک

نصب پارکت علاوه بر افزایش زیبایی خانه به حد بسیار بالا، به زمان بسیار کمتری در قیاس با جایگزینی سرامیک کف با استفاده از روش های دیگر دارد و به همین دلیل است که در نهایت هزینه های کمتری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. مراحل نصب پارکت بر روی کفپوش سرامیک شامل موارد زیر است:

 • محاسبه فضای دقیق کف ساختمان
 • بررسی وضعیت فعلی کفپوش سرامیکی
 • مشاوره جهت خرید پارکت
 • تهیه پارکت و هماهنگی با نصاب
 • آماده سازی سرامیک کف

محاسبه فضای دقیق کف ساختمان

اگر قصد چسباندن پارکت روی سرامیک را دارید، پیش از هر کاری باید مساحت دقیق محل مورد نظر را اندازه گیری کنید. محاسبه فضای دقیق ساخمان به این صورت است که شما طول و عرض بخش مستطیلی هر اتاق را اندازه کرده و سپس مساحت محل های دارای قناصی را نیز به آن ها اضافه می کنید.

بررسی وضیعت کفپوش سرامیکی

یکی دیگر از کارهایی که لازم است پیش از نصب پارکت روی سرامیک انجام دهید، بررسی وضیت فعلی کفپوش ساختمان است. اگر ارتفاع سرامیک ها نصبت به درب ورودی دارای عمق باشد، می توانید بدون کندن سرامیک به چسباندن پارکت لمینت اقدام کنید. این در حالی است که در صورت لب به لب بودن سرامیک با چارچوب در باید کف را پیش از شروع کار کمی گود کرد.

نصب پارکت روی سرامیک

خرید پارکت و نیاز به مشاوره

گام بعدی در این مسیر شامل تهیه پارکت مناسب می باشد. تهیه بهترین پارکت های موجود با قیمتی مناسب می تواند برای شما بسیار خوشایند باشد. اگر قصد خرید این محصول را دارید، توصیه می کنیم سری به لیست انواع پارکت بزنید.(با کلیک بر روی نام محصول در جمله قبلی)

ضمناً لازم است بدانید که متخصصین ما در سازه رادیس، بهترین مشاوره تخصصصی در مورد نصب پارکت روی سرامیک را کاملاً به رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد.

تهیه پارکت و هماهنگی با نصاب

پس از تهیه پارکت مناسب نیاز خواهید داشت نصاب پارکت اینکار را بر روی سرامیک منزل شما انجام دهد. جالب است بدانید ما با بهترین نصب کنندگان انواع کفپوش و لمینت کف ساختمان همکاری می کنیم. به همین دلیل تهیه این کالا از ما این آسودگی خاطر را به شما خواهد داد که می توانید به سادگی هرچه تمام تر فرایند بازسازی ساختمان و به ویژه کف آن را به انجام برسانید.

نصب کفپوش پارکت روی سرامیک

آماده سازی سرامیک کف برای نصب کفپوش چوبی

نصب کفپوش بر روی سرامیک فرایند و مراحل خاص خود را دارد که در ادامه مطلب به تفصیل در مورد آن خواهیم پرداخت. تنها نکته ای که در این بخش باید آن اشاره کنیم، این امر است که آماده سازی سرامیک برای نصب کفپوش پارکت روی آن شامل مراحلی بسیاری است برای مثال می توانید با مراجعه به سایت wonderhowto نحوه اجرای پارکت با چسباندن بر روی سرامیک آشپزخانه را بیاموزید. البته همانطور که گفته شد ما در ادامه این متن آموزش هایی را به صورت دقیق تر به شما ارائه خواهیم داد.

برخی از مراحل آماده سازی سرامیک برای چسباندن پارکت شامل موارد زیر هستند:

 1. اطمینان از تراز بودن سرامیک های که در چهار وجه اتاق
 2. بررسی ارتفاع کف نسبت به بخش ها و درب های مختلف
 3. بررسی چسب نصب و حصول اطمینان از استحکام کافی در زمان قرار گرفتن بر روی سرامیک

توجه به این نکات در زمان نصب پارکت روی سرامیک بسیار مهم است و به همین دلیل در ادامه به تشریح در مورد آن ها پرداخته ایم.

installing parquet on ceramics 04

بررسی تراز بودن سرامیک کف پیش از نصب کفپوش لمینت بر روی آن

منظور از بررسی تراز بودن سطح سرامیک ها آن است آیا در هر سمت دیوار فاصله بالای قرنیز با پارکت به یک اندازه است یا خیر. در واقع اگر چنین شرایط وجود نداشته باشد باید علت آن بررسی شود. روش رفع چنین نقصی به طور معمول استفاده از چسب ضخیم تر در سوی دیگر است.

ارتفاع نهایی کف پس از نصب پارکت بر روی آن

چنانچه در این مورد بی توجهی انجام شود، حاصل نهایی کار چندان ایده آل نخواهد بود. فراموش نکنید که عدم توجه به این مورد می تواند نتایح بدی را به همراه داشته باشد و شما را به دردسر بی اندازد.

استفاده از چسب مناسب برای چسباندن کف پوش روی سرامیک

استفاده از چسب مناسب می تواند شما را از استحکام کافی و نتیجه مناسب مطمئن سازد. چسب های نا مرغوب در نهایت به کنده شدن چوب پارکت از روی سرامیک منجر خواهد شد و به همین دلیل است که توصیه می شود در این مساله نیز دقت کافی را به خرج دهید.

نصب کفپوش روی سرامیک

آیا می توان پارکت را روی سرامیک نصب کرد؟

بله، نصب پارکت در خانه هایی با کفپوش سرامیکی نیز ممکن است. البته ممکن است در برخی از شرایط خاص، این کار دشواری خاص خود را نیز داشته باشد.

هزینه نصب پارکت روی سرامیک چقدر است؟

هزینه نصب پارکت و کفپوش های لمینت بر روی سرامیک به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آن ها مساحت خانه و جنس کفپوش مورد نیاز است. به همین دلیل قیمت گذاری تنها با بررسی دقیق مممکن خواهد بود.

نصب کفپوش لمینت روی سرامیک را به چه کسی واگذار کنیم؟

اگر به نصاب ماهر کفپوش جهت نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک احتیاج دارید، می توانید این کار را به آرمان سازه رادیس واگذار کنید.

سخن پایانی : نصب پارکت را در تمامی شرایط حتی روی سرامیک انجام خواهیم داد

ما در آرمان سازه رادیس انواع کفپوش لمینت های چوبی با کیفیت موجود در بازار را در دو برند پارکت استارلند و کفپوش رولکس را به فروش می رسانیم.

ضمناً ما خدماتی همچون نصب پارکت روی سرامیک را نیز به انجام می رسانیم. چنانچه می خواهید از قیمت این خدمات آگاه شوید می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها