تعمیرات ساختمان : نکاتی درباره تعمیر بخش های مختلف ساختمان

تعمیرات ساختمان : نکاتی درباره تعمیر بخش های مختلف ساختمان

ساختمان ها با افزایش عمر، دچار خرابی و فرسودگی می شوند و نیاز به تعمیرات ساختمان امری اجتناب ناپذیر است.

در این مطلب شما را با تعمیرات بخش های مختلف ساختمان آشنا خواهیم کرد و به شما می گوییم که تعمیر ساختمان شامل چه مراحل و شرایطی است و چه هزینه هایی در بر دارند.

تعمیرات داخلی ساختمان

تعمیرات داخلی ساختمان با هدف رفع نقایص موجود در بخش داخلی آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری به انجام می رسند. برای مثال ممکن است شما تصمیم به تغییر یا تعمیرات یکی از بخش های زیر در آپارتمان خود داشته باشید:

 • تعمیر کف
 • تعمیر گچ دیوار و سقف
 • تعمیر سرویس بهداشتی
 • تعمیر حمام
 • تعمیرات آشپزخانه
 • و تعمیر سایر بخش ها نظیر اتاق ها

تمامی این خدمات در دسته اقداماتی که پیشتر در مطلبی تحت عنوان بازسازی داخلی ساختمان به آن اشاره کردیم قرار می گیرند.

چنانچه به دنبال اطلاعات درباره هریک از این تعمیرات هستید، توصیه می کنیم، با کلیک بر روی عنوان موجود در خط قبل به صفحه بازسازی داخلی مراجعه کنید.

تعمیرات داخلی ساختمان

تعمیرات نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از بخش هایی است که پیشتر و بیشتر از سایر بخش های ساختمان تخریب و فرسوده می شوند. برای مثال ساختمان های قدیمی بسیاری را می توان یافت که دچار خرابی در سنگ نما یا نمای سیمانی یا آجر سه سانتی خود شده اند.

تعمیر و بازسازی نمای ساختمان قدیمی یکی از پرطرفدارترین خدمات حوزه باسازی ساختمان است. اگر به تعمیرات نمای ساختمان قدیمی احتیاج دارید می توانید این خدمات را از ما دریافت کنید. برای دریافت این خدمات باید به صفحه بازسازی نمای ساختمان قدیمی مراجعه کنید.

این دسته از خدمات شامل مواردی همچون اقدامات زیر هستند:

 • سنگ کاری نمای ساختمان
 • سرامیک کاری نمای ساختمان
 • اجرای آجر سه سانتی نمای ساختمان
 • سیمانکاری نما
 • نصب کامپوزیت نمای ساختمان
تعمیر ساختمان

چرا به تعمیرات ساختمان نیاز پیدا می کنید؟

تعمیر کردن ساختمان می تواند دلایل مختلفی از جمله به وجود آمدن خرابی و فرسوده شدن بخش های مختلف ساختمان و یا حتی پیشگیری از خرابی های شدید داشته باشد. این در حالی است که برخی دیگر از تعمیرات با هدف زیبا یا نوسازی ساختمان ها به انجام می رسند.

تعمیرات خرابی های ساختمان

بروز هر یک از خرابی های زیر می تواند نیازمند تعمیراتی باشد که به دلیل وجود پیچیدگی و نیاز به تخریب (در برخی از موارد) تنها توسط تیم های ساختمانی مطمئن و معتبر قابل انجام است:

 • خرابی لوله ها و نشتی
 • خرابی عایق سقف و نم دادن
 • مسدود شدن لوله های دستشویی یا فاضلاب
 • بروز خرابی در کفپوش ها

خرابی لوله ها و نشتی آب

خرابی لوله های آب ساختمان از آن دسته اتفاقاتی است که بلافاصله باید تعمیر شود. در واقع اگر این نوع از خرابی با تعمیرات فوری ساختمان و لوله های آن همراه نباشد، می تواند به دیگر بخش های ساختمان نیز آسیب وارد کند و به همین دلیل در دسته تعمیرات اورژانسی جای خواهد گرفت.

خرابی عایق سقف و نم دادن ساختمان

استفاده از عایق هایی نظیر ایزوگام و عایق های پی وی سی یا رزینی از مرسوم ترین روش ها برای عایق کاری سقف ساختمان ها هستند. چنانچه این عایق ها دچار تخریب شوند، در زمان بارندگی، سقف ساختمان نم داده و باعث تبله دادن گچ خواهد شد. این دسته از تعمیرات ساختمان نیز ار موارد ضروری و واجب هستند.

مسدود شدن لوله های فاضلاب یا لوله دستشویی

یکی دیگر از خرابی های مرسوم به ویژه در خانه های چند واحدی و آپارتمانی مسدود شدن لوله های فاضلاب است. این اتفاق می تواند به دلیل افتادن اشیا در لوله یا افزایش عمر ساختمان و رسوب گرفتن رخ دهد.

بروز خرابی در کفپوش ها

کفپوش ساختمان می تواند از جنس های مختلفی باشد. برخی از مرسوم ترین این مصالح شامل موارد زیر هستند:

خراب شدن کفوش می تواند برای کودکان خطر ساز باشد، زیبایی ساختمان را برهم بزند و حس نا خوشایندی در زمان راه رفتن در شما ایجاد کند. به همین دلیل توصیه می شود در زمان تعمیرات ساختمان به این مورد نیز توجه کنید.

تعمیرات ساختمان

خدمات تعمیر ساختمان ما تحت چه شرایطی به انجام می رسد؟

ما در آرمان سازه رادیس، خدمات مختلی را در حوزه تعمیر و نگهداری ساختمان به انجام می رسانیم. تمامی این خدمات با بهترن متریال، در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسد.

توجه کنید که ما یک شرکت ساختمانی رسمی و دارای کد ثبت هستیم و تمامی تعمیرات در حوزه ساختمانی را با استفاده از معماران و تعمیرکاران ماهر ساختمانی به انجام می رسانیم و در قبال این خدمات تعهد کامل داریم.

شما می توانید جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با ما تماس بگیرید و پس از استعلام هزینه تعمیر ساختمان در صورت تمایل کار را به ما واگذار کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها