تعمیرات آپارتمان: معرفی خدمات، شرایط و بایدها و نبایدها

تعمیرات آپارتمان: معرفی خدمات، شرایط و بایدها و نبایدها

یکی از اصلی ترین چالش های آپارتمان نشینی رعایت حقوق سایر ساکنین است؛ در این مطلب که درباره تعمیرات آپارتمان تهیه شده است، شما را با بایدها و نبایدهای تعمیرات بخش های مختلف ساختمان های چند واحدی آشنا کرده و درباره خدمات خود در زمینه بازسازی و تعمیرات داخلی آپارتمان ها و فضای مشاع صحبت خواهیم کرد.

با ما همراه باشید تا از خدمات مختلف مرتبط با تعمیرات داخلی و خارجی آپارتمان ها آگاه شوید.

منظور از تعمیرات بخش های آپارتمان چیست؟

هنگامی که سخن از تعمیرات آپارتمان به میان می آید، منظور تمامی آن اقداماتی است که به منظور زیبا سازی، نوسازی یا رفع خرابی امکانات خانه های آپارتمانی انجام می شود. برخی از مرسوم ترین تعمیرات در ساختمان های آپارتمانی شامل موارد زیر هستند:

 • تعمیرات داخلی
 • تعمیرات سقف
 • تعمیرات دیوارها
 • تعمیرات لوله کشی
 • تعمیرات آشپزخانه
 • تعمیر و نوسازی کف ساختمان
 • تعمیرات راه پله های آپارتمان
خدمات بازسازی و تعمیرات آپارتمان: نقاشی ساختمان
تعمیرات آپارتمان: نقاشی ساختمان

منظور از تعمیرات داخلی آپارتمان چیست؟

منظور از تعمیرات داخلی آپارتمان تمامی مواردی است که در داخل واحدهای یک ساختمان به انجام می رسد. در واقع هر یک از خدماتی که محدود به یک واحد باشند را می توان در دسته تعمیرات داخلی جای داد. این دسته از خدمات تعمیر آپارتمان می تواند به منظور رفع خرابی و یا با هدف زیباسازی دکوراسیون انجام شود.

تعمیرات سقف آپارتمان

به طور معمول منظور از تعمیرات سقف آپارتمان انجام اقداماتی نظیر اجرای کناف سقف با هدف زیبایی هرچه بیشتر داخل واحد آپارتمانی است. چنانچه به دنبال دریافت این خدمات هستید می توانید به صفحه کناف کاری سقف مراجعه کنید.

خدمات بازسازی و تعمیرات آپارتمان : سقف کاذب کناف

تعمیرات دیوارهای آپارتمان

یکی دیگر از تعمیرات معمول و مرسوم در آپارتمان ها، تعمیرات مرتبط با دیوارهای آپارتمان است. این خدمات دکوراسیون ساختمانی شامل موارد زیر هستند:

 • نصب درای وال یا دیوار کناف
 • نصب سرامیک دیوار آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی
 • نصب سنگ فانتری در داخل اتاق

تعمیرات لوله کشی ها

تعمیرات لوله کشی های داخلی واحد آپارتمانی می تواند با اهداف مختلفی انجام شود. برای مثال ممکن است لوله ها نشتی داشته باشند و شما مجبور به تعمیر یا تعویض بخش هایی از آن ها شوید.

این در حالی است که ممکن است برخی دیگر از تعمیرات لوله کشی آپارتمان با هدف تغییر کاربری یا دکوراسیون باشد. برای مثال ممکن است شما بخواهید محل نصب سینک ظرفشویی یا محل قرار گیری ماشین لباسشویی را در آشپزخانه تغییر بدهید و به واسطه این امر نیاز به لوله های جدید آب و همچنین فاضلاب داشته باشید.

تعمیرات آشپزخانه

تعمیرات آشپزخانه آپارتمان ها به طور معمول شامل دو خدمت اصلی طراحی، اجرا و نصب کابینت و همچنین مواردی نظیر تعویض سرامیک ها، لوله کشی ها و سایر موارد مشابه دیگر است.

تعمیرات و نوسازی کف آپارتمان

برخی از آپارتمان های قدیمی تر در بخش کف با سیمان یا موزاییک پوشیده شده اند که علاوه بر ظاهر نازیبا، چندان راحت نیز نیستند و حتماً باید با استفاده از سرامیک و یا پارکت نوسازی و شوند. اگر به دنبال اطلاع از نحوه تعویض کفپوش ساختمان هستید می توانید سری به صفحه نصب پارکت و یا صفحه نصب پارکت روی سیمان بزنید.

خدمات بازسازی و تعمیرات آپارتمان : نصب پارکت

تعمیرات راه پله آپارتمان

تعمیرات راه پله آپارتمان از آن دسته خدماتی است که بر روی بخش های مشاع یک ساختمان به انجام می رسد و به همین دلیل هزینه های آن تقسیم بر تعداد واحدها شده و از تمامی مالکین دریافت می گردد.

برخی از اصلی ترین اقدامات این دسته شامل موارد زیر هستند:

 • سنگ کاری راه پله های آپارتمان
 • تعمیرات گچکاری آپارتمان ها
 • تعمیر و تعویض نرده های راه پله
 • و سایر موارد مشابه

هزینه تعمیرات آپارتمان با مالک است یا مستاجر؟

هزینه های مرتبط با تعمیرات آپارتمان یکی از مواردی است که همواره چالش های زیادی درباره آن وجود داشته است.

اگر بخواهیم از دیدگاه منطقی و عقلانی به این اقدامات نگاه کنیم می توانیم خدمات تعمیرات آپارتمان را به دو دسته تعمیرات اساسی و تعمیرات لوازم مصرفی تقسیم کنیم؛ که در این حالت هزینه های تعمیرات اساسی آپارتمان با مالک و هزینه های مرتبط با تعمیرات لوازم مصرفی آپارتمان ها با متساجر است.

برای مثال اگر در زمان حضور مستاجر یکی از لامپ های روشنایی بسوزد، تعویض آن بر عهده مستاجر خواهد بود. این در حالی است که اگر آبگرمکن ساختمان خراب شود و شهودی بر سهل انگاری مستاجر وجود نداشته باشد، هزینه تعویض و یا تعمیر آن بر عهده مالک خواهد بود. البته بدیهی است که اقدامات ساختمانی نظیر تغییرات دکوراسیون داخلی فقط برای مالکین معنا پیدا خواهد کرد.

تعمیر سقف آپارتمان

تعمیرات آپارتمان خود را به آرمان سازه رادیس واگذار کنید

اگر به هر یک از خدمات حوزه تعمیرات ساختمانی احتیاج دارید و می خواهید مشکل موجود را هرچه سریع تر رفع کنید، می تواند کار را به آرمان سازه رادیس واگذار کنید و بهترین نتیجه ممکن را دریافت نمایید.

ما در آرمان سازه رادیس، به واسطه حضور و همکاری بهترین متخصصین حوزه ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی، تعمیرات آپارتمان را در کوتاه ترین زمان و با کمترین قیمت ممکن به انجام می رسانیم. برای مسب اطلاعات بیشتر، تنها کافی است به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و با استفاده از شماره تلفن های موجود با ما تماس بگیرید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها