بازسازی داخلی ساختمان: نکاتی که باید پیش از دریافت خدمات بازسازی داخل منزل بدانید

بازسازی داخلی ساختمان: نکاتی که باید پیش از دریافت خدمات بازسازی داخل منزل بدانید

یکی از بهترین روش ها برای تغییر دکوراسیون داخلی و بخشیدن جان تازه به ظاهر منزل، بازسازی داخلی ساختمان است. این خدمت که یکی از زیر مجموعه های خدمات بازسازی ساختمانی است، با هدف بهبود ساختار داخلی خانه از نظر زیبایی شناسی و در بخش های مختلف یک آپارتمان و یا خانه ویلایی و همچنین املاک تجاری و اداری به انجام می رسد.

اگر قصد بازسازی بخش داخل ساختمان خود را دارید، این مطلب برای شما مفید و مناسب خواهد بود. در غیر این صورت توصیه می شود، به صفحه بازسازی ساختمان مراجعه نمایید.

دریافت این دسته از خدمات از سازه رادیس مزایای زیر را به همراه دارد:

 • استفاده از بهترین متریال طراحی داخلی در فرایند بازسازی بخش های مختلف ساختمان
 • برخورداری از امکان طراحی توسط مهندسی خبره معماری
 • عقد قرار داد رسمی با شرکت ثبت شده
 • تحویل به موقع پروژه
 • قیمت های عادلانه و منصفانه برای تمامی خدمات بازسازی ساختمان

تکلیف را مشخص کنید، قصد باسازی کدام بخش های داخل ساختمان را دارید؟

پیش از هر چیزی باید تصمیم بگیرید که می خواهید کدام بخش های ساختمان را بازسازی کنید و کدام بخش ها باید به شکل قبلی بمانند. توصیه می شود برای اینکار حتماً از راهنمایی های یک متخصص بهره ببرید. فراموش نکنید که تعویض ظاهر و یا متریال هر بخش از خانه همانطور که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی داخلی منازل دارد، پیچیدگی های خاص خود را نیز داشته و نیازمند توجه به نکات بسیاری است.

نوسازی آشپزخانه، زیبایی خانه را دوچندان می کند

یکی از اصلی ترین خدمات حوزه بازسازی داخلی ساختمان که طرفداران بسیاری نیز دارد، تغییرات مرتبط با بخش آشپزخانه است. در واقع تغییرات مرتبط با بازسازی آشپزخانه را می توان در چند دسته بندی مختلف جای داد که مرسوم ترین آن ها شامل موارد زیر هستند:

 • ساخت کابینت
 • سرامیک کردن کف و دیوارهای آشپزخانه
 • پارکت کردن کف آشپرخانه
 • نصب گاز رومیزی
 • تخریب اپن و ساخت آشپزخانه جزیره ای

بسته به نوع طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و میزان تغییرات مورد نظر ممکن است شما یک یا چند مورد از این خدمات را دریافت نمایید.

بازسازی داخلی ساختمان
بازسازی بخش های مختلف داخلی ساختمان

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب نیز می تواند شامل خدمات مختلفی باشد. برای مثال برخی از افراد مایلند با پیاده سازی کناف دیوار، ظاهری جذاب تر به منزل خود بدهند.

این درحالی است که برای برخی دیگر از افراد باسازی داخلی اتاق خواب به نصب سرامیک یا پارکت کف و همچنین مواردی نظیر نصب کمد دیواری ختم می شود.

بازسازی کف ساختمان

یکی دیگر از بخش های خانه که در زمان بازسازی داخلی ساختمان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر نهایی آن داشته باشد، کفپوش ساختمان است.

سرامیک کف ساختمان

سرامیک کف ساختمان یکی از مرسوم ترین روش های پوشش کف است. سرامیک با استفاده از روش های مختلفی نظیر پسب های پورسلان و ملات ماسه سیمان استفاده می شود.

استفاده از سنگ کف ساختمان

سنگ یکی دیگر از روش های مرسوم برای پوشش کف ساختمان است. چناچنه می خواهید کف سیمانی ساختمان خود را با یک کفپوش مناسب تر بپوشانید می توانید به سنگ کف ساختمان به عنوان یک گزینه ویژه نگاه کنید.

کفپوش پارکت

پارکت ها به طور کلی به دو شکل زیر در بازار یافت می شوند:

 1. پارکت چوبی
 2. پارکت لمینت

تفاوت پارکت چوبی و لمینت در آن است که پارکت لمینت از یک بخش فیبری چند لایه و یک لایه لمینت ساخته شده است. بخش رویی این کفپوش ها بسته به مدل و جنس تا حد بسیار زیادی در برابر سایش مقاوم بوده و عمر بسیار بالایی دارند.

چنانچه قصد خرید این نوع از کفپوش ها را دارید می توانید به صفحه پارکت لمینت مراجعه کنید و اگر به دنبال نصاب هستید می توانید به صفحه نصب پارکت مراجعه کنید.

بازسازی بخش های داخلی ساختمان
بازسازی بخش های داخلی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

زیبا بودن سرویس بهداشتی و حمام از آن نکاتی است که بسیاری از افراد از کنار آن با ساده انگاری می گذرند. این در حالی است که یک خانه کامل و دارای دکوراسیون استاندارد، باید در تمامی بخش ها توازن داشته باشد و به همین دلیل است که توجه به ساختار و زیبایی داخلی سرویس بهداشتی و حمام نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اجرای کاغذ دیواری و نقاشی ساختمان

یکی دیگر از دسته خدماتی که می توان آن را در دسته خدمات بازسازی داخلی ساختمان جای داد، نصب کاغذ دیواری و نقاشی ساختمان است.

انتخاب رنگ ناسب برای دیوارها می تواند زیبایی آپارتمان را دوچندان کند و به این ترتیب، تاثیر بازسازی و تعمیرات داخلی ساختمان را بیش از پیش به رخ افراد بکشد.

جهت اطلاع از سایر تعمیرات مرسوم در بخش داخلی ساختمان می توانید به سایت todayshomeowner مراجعه کنید.

هدف از بازسازی بخش های داخلی ساختمان چیست؟

دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان ها وجود دارد. برخی از افراد تنها به دلیل تنوع طلبی و علاقه به تغییر دکوراسیون داخلی اقدام به بازسازی داخلی ساختمان می کنند. این در حالی است که برخی دیگر به دلیل فرسوده و قدیمی بودن ساختمان این اقدام را در کنار مواردی دیگری نظیر بازسازی نمای ساختمان قدیمی و با هدف تعمیرات آپارتمان به انجام می رسانند.

بازسازی بخش های داخلی
بازسازی بخش های داخلی

هزینه بازسازی قسمت های داخل ساختمان چقدر است؟

عوامل بسیاری وجود دارند که می توانند بر هزینه های بازسازی داخلی بخش های مختلف ساختمان تاثیر بگذارند. برخی از این عوامل شامل موارد زیر هستند:

 • میزان گستردگی پروژه
 • نوع متریال
 • تعداد اتاق ها
 • میزان تغییرات
 • نیاز یا عدم نیاز به تخریب
 • نیاز به حضور کارگران بیشتر برای افزایش سرعت پروژه

جهت کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه می توانید به صفحه برآورد هزینه بازسازی ساختمان مراجعه کنید.

برای بازسازی داخلی ساختمان چه باید کرد؟

اگر قصد بازسازی داخلی ساختمان را دارید بهتر است کار را به یک شرکت زبده بسپارید. کار با شرکت های رسمی و معتبر می تواند خیال شما را از مسئولیت پذیری مجری و انجام دقیق کارها مطمئن سازد. مراحل بازسازی داخلی به شرح زیر هستند:

بررسی ساختمان و نیازهای آن

پیش از شروع پروژه بازسازی لازم است که تمامی بخش های پروژه را با کمک یک تیم مطمئن مورد بررسی قرار دهید و با درمیان گذاشتن نیازهای خود با متخصصین طراحی دکوراسیون داخلی از روند صفر تا صد پروژه و مدت زمان انجام آن آگاه شوید.

برآورد هزینه و نیاز سنجی

بخش بعدی از فرایند بازسازی داخلی ساختمان سنجش هزینه های احتمالی پروژه با ضریب خطای ببسیار کم است.

اگر ندانید که بازسازی داخلی ساختمان چقدر برای شما هزینه خواهد داشت، ممکن است در میانه راه با محدودیت منابع مالی مواجه شوید. به همین دلیل لازم است که از مجری تغییرات دکوراسیون بخواهید که پیش از هر کاری هزینه دقیق تعمیرات را به اطلاع شما برساند.

عقد قرار داد بازسازی داخلی ساختمان

اگر می خواهید از انجام صحیح کارها بدون دریافت هزنیه اضافی مطمئن شوید، بهتر است که یک قرارداد رسمی شامل تمامی اقدامات و هزینه های نهایی و مدت زمان انجام با شرکت بازسازی ساختمان معقود کنید، تا از پیچیده شدن پروژه و درگیری های بهیوده مجدد جلوگیری کنید.

بازسازی داخلی ساختمان
بازسازی بخش های داخلی ساختمان

سوالات متداول در مورد بازسازی بخش های داخلی ساختمان

کدام بخش های داخل ساختمان را می توان بازسازی کرد؟

تقریباً تمامی قسمت های داخل یک ساختمان از سرویس بهداشتی و حمام گرفته تا آسپزخانه و کف و دیوار و سقف ها و سایر بخش ها نظیر راه پله ها را می توان بازسازی کرد.

هزینه بازسازی قسمت های مختلف داخل خانه چگونه مشخص می شود؟

به محض اینکه در خواست خود در زمینه بازسازی را به اطلاع ما برسانید، کارشناسان ما اطلاعاتی را در زمینه بخش های داخلی که نیاز به تعمیر دارند از شما دریافت خواهند کرد و در کوتاه ترین زمان ممکن هزینه حدودی را به اطلاع شما خواهند رساند.

در بازسازی ساختمان از چه سطح کیفی از مصالح استفاده می کنیم؟

ترجیح ما در بازسازی داخلی بخش های مختلف ساختمان استفاده از بهترین مصالح ممکن است. با این وجود اگر شما عزیزان تمایل به کاهش هزینه های پروژه داشته باشید و این تغییرات در کیفیت نهایی کار تاثیر چندانی نداشته باشد، با این درخواست شما موافقت خواهیم کرد.

این خدمات را از آرمان سازه رادیس بخواهید

ما در آرمان سازه رادیس تمامی خدمات طراحی دکوراسیون داخلی از جمله بازسازی داخلی ساختمان را به انجام می رسانیم. اگر به دنبال یک تیم ماهر و متخصص به منظور تغییرات و تعمیرات داخلی ساختمان محل سکونت یا کار خود هستید، می توانید با ما در آرمان سازه رادیس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در این حوزه و سایر خدمات ساختمانی بهره مند شوید.

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده دیدگاه ها